Przewidywane składy na mecz Bayern - Borussia. Powrót Łukasza Piszczka do kadry meczowej!

W takich składach Bayern i Borussia rozpoczną Der Klassiker? Powrót Piszczka do kadry meczowej!
CosminIftode / shutterstock.com
To będzie najważniejsze spotkanie niemieckiej Bundesligi od kilku lat. Świetnie spisująca się Borussia na 7 kolejek przed końcem sezonu zgromadziła o 2 punkty więcej niż faworyzowany Bayern. Jeśli dziś wygra, losy tytułu mistrzowskiego mogą być rozstrzygnięte! Prezentujemy przypuszczalne składy na Der Klassiker.
Z punktu widzenia polskiego kibica, najważniejszą informacją jest powrót Łukasza Piszczka do kadry meczowej Borussii, po prawie dwóch miesiącach przerwy. Wątpliwe jest jednak, aby Polak pojawił się od razu w wyjściowej jedenastce, natomiast należy przypuszczać, że może zameldować się na placu gry w drugiej połowie, szczególnie w przypadku, gdyby zespół z Dortmundu chciał utrzymać dobry wynik.
Trener Lucien Favre będzie miał nie lada problem, gdyż z gry wykluczeni są m.in. Paco Alcacer i Raphael Guerreiro. O ile tego pierwszego prawdopodobnie zastąpi Brunn Larsen, zwalniając miejsce na lewym skrzydle dla Mario Gotze, o tyle na lewej obronie pod znakiem zapytania jest występ Diallo, który wraca po kontuzji. Prawdopodobnie zagra więc Marcel Schmelzer.
W zespole gospodarzy jest kilka niepewnych. W ostatnich meczach na bramce meldował się Sven Ullreich, ale wydaje się, że na tak ważne spotkanie zdoła wykurować się Manuel Neuer. Pod znakiem zapytania stoi też występ Davida Alaby. Pewne są za to absencje Arjena Robbena i Corentina Tolisso.
W zależności od tego, czy Niko Kovac zdecyduje się na ustawienie bardziej defensywne lub ofensywne, w środku pomocy zamelduje się Javi Martinez lub James Rodriguez. Z przodu pewny wydaje się występ tercetu Gnabry - Lewandowski - Coman, zatem na ławce usiąść powinien Franck Ribery.
Początek meczu już dziś o godzinie 18:30. Na Meczyki.pl już na godzinę przed meczem rozpocznie się relacja tekstowa na żywo, na którą serdecznie zapraszamy!
Tomasz Ustroń06 Apr 2019 · 10:24