PŚ w Lahti. Świetne skoki Polaków na drugim treningu! Dawid Kubacki drugi, trzech naszych w czołowej siódemce

Świetne skoki Polaków na treningu w Lahti! Drugie miejsce Kubackiego, trzech naszych w czołowej siódemce
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Drugi trening przed piątkowymi zawodami Pucharu Świata w Lahti był znakomity w wykonaniu reprezentantów Polski. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, który musiał uznać wyższość tylko Stefana Krafta. Czwarty był Kamil Stoch, a siódmy Piotr Żyła.
Piątek jest bardzo intensywnym dniem dla skoczków w Lahti. Na ten dzień zaplanowano bowiem dwie serie treningowe, kwalifikacje oraz pierwszy z trzech weekendowych konkursów. Pierwszy trening nie potoczył się po myśli biało-czerwonych. Najlepszy z naszych skoczków, Piotr Żyła, był dopiero 19. Pozycję niżej uplasował się Dawid Kubacki, a Kamil Stoch w ogóle zrezygnował z oddania skoku. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek.
Drugi trening był jednak w wykonaniu Polaków zdecydowanie lepszy i przyniósł sporo optymizmu przed kwalifikacjami oraz konkursem. Kubacki osiągnął w nim drugą najlepszą odległość, skacząc 129,5 metra. Pół metra dalej lądował jedynie Stefan Kraft, który wygrał tym samym całą serię.
Bardzo dobre skoki oddali również Stoch i Żyła. Nasz mistrz olimpijski lądował na 126. metrze, co dało mu czwartą pozycję, o jedną dziesiątą punktu za trzecim Peterem Prevcem, który osiągnął taką samą odległość. Żyła skoczył natomiast 125,5 metra i uplasował się na siódmym miejscu.
Poza tym w Lahti skaczą również Jakub Wolny (27. miejsce - 120,5 m), Klemens Murańka (31. miejsce - 117 m), Aleksander Zniszczoł (53. miejsce - 109,5 m) oraz Paweł Wąsek (55. miejsce - 106,5 metra).
O 16:00 rozpoczną się kwalifikacje do piątkowego konkursu, do których zgłoszonych jest 62 skoczków. Same zawody rozpoczną się o godzinie 17:30.