PŚ w Zakopanem. Zwycięstwo Niemców, Polacy dopiero na piątym miejscu. Nowy rekord Wielkiej Krokwi!

Niemcy wygrali w Zakopanem, Polacy dopiero na piątym miejscu! Jest nowy rekord Wielkiej Krokwi!
Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Niemcy wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w Zakopanem. Polacy zajęli 5. miejsce.
Po pierwszej serii nasi skoczkowie zajmowali piąte miejsce ze stratą ponad 30 pkt do liderujących Niemców. Na drugim miejscu byli Norwegowie, a podium zamykali Słoweńcy. Przed Polakami uplasowali się jeszcze Austriacy.
Najlepiej w polskiej ekipie w pierwszej serii spisali się Dawid Kubacki (135 m) i Kamil Stoch (134,5 m). Słabiej za to zaprezentowali się Piotr Żyła (123 m) i Jakub Wolny (122,5 m).
W drugiej serii Żyła się poprawił - oddał skok na odległość 136,5 m. Jeszcze gorzej niż w pierwszym skoku spisał się Jakub Wolny (118 m). Kamil Stoch wylądował na 135,5 m. Świetnie skoczył Dawid Kubacki - zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni osiągnął odległość 139,5 m.
Ostatecznie pozwoliło to Polakom na zajęcie 5. miejsca. Zawody wygrali Niemcy. Za nimi uplasowali się na podium Norwegowie i Słoweńcy. Polaków wyprzedzili jeszcze Japończycy.
W trakcie konkursu Yukiya Sato pobił rekord skoczni - skoczył 147 metrów.