PSG awansowało w Pucharze Francji. Pewne zwycięstwo

Pewne zwycięstwo PSG w Pucharze Francji
CosminIftode/Shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali przed własną publicznością RC Strasbourg 2:0 (1:0) w ostatnim środowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Francji.
Na Parc des Princes prowadzenie faworyzowanym gospodarzom zapewnił już po czterech minutach gry Edinson Cavani. Urugwajczykowi asystował Kameruńczyk Eric Maxim Choupo-Moting. Dziesięć minut przed końcem podwyższył Angel Di Maria. Argentyńczyk z kolei wykorzystał dokładne zagranie Niemca Juliana Draxlera.
Zespół z Alzacji nie był w stanie już odrobić tych strat i został wyeliminowany, podobnie jak AS Saint-Etienne. "Zieloni" niespodziewanie ulegli u siebie Dijon FCO aż 3:6 (1:2), przegrywając w pewnym momencie już 1:5.
Na Stade Geoffroy-Guichard po dwa gole dla zespołu z Burgundii zdobyli Tunezyjczyk Naim Sliti oraz Gwinejczyk Abdoulaye Jules Keita.
Kamil Kaczmarek23 Jan 2019 · 23:09