Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

PSG długo męczyło się z trzecioligowcem w Pucharze Francji. Awans dopiero po dogrywce

PSG logo
Źródło zdjęcia: charnsitr / shutterstock.com

FC Villefranche-Beaujolais uległ po dogrywce Paris Saint-Germain 0:3 (0:0, 0:0) w drugim środowym meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Francji.

Na Parc Olympique Lyonnais grający jako gospodarz zespół z poziomu Championnat National ponad 100 minut stawiał opór znacznie wyżej notowanej ekipie znad Sekwany.

Dopiero błysk Brazylijczyka Marquinhosa, który zagrał kapitalnie górą w pole karne wykorzystał Edinson Cavani i po wyłożeniu piłki przez Urugwajczyka dopełnił z bliska tylko formalności Niemiec Julian Draxler.

Jedenaście minut później podwyższył w podobny sposób Moussa Diaby, któremu podawał w polu karnym rywali Kylian Mbappe. Awans przypieczętował jeszcze minutę przed końcem dogrywki Cavani. Drugą asystę przy trafieniu Urugwajczyka zaliczył Mbappe.

Wcześniej do ćwierćfinału przebiły się również Dijon FCO, US Orleans Loiret, FC Nantes, a także Stade Malherbe Caen i AS Vitre.

PSG
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

5
7 lut 2019 | 09:17
kazdy widzial ze psg nie gralo nawet na 50% mozliwosci bo oszczedzaja sily i chca wykluczyc kontuzje niezapowiedziane. Dali im tylko nadzieje przez 90 minut ze maja szanse wygrac z krolami a paryza na koniec gromobicie 3;0. to samo bedzie z united jak wroca na wieksze obroty :)
-1
kazdy widzial ze psg nie gralo nawet na 50% mozliwosci bo oszczedzaja sily i chca wykluczyc kontuzje niezapowiedziane. Dali im tylko nadzieje przez 90 minut ze maja szanse wygrac z krolami z paryza na koniec gromobicie 3;0. to samo bedzie z united jak wroca na wieksze obroty :)
6 lut 2019 | 21:44
+2
Staty jak w fifie na zawodowcu podczas kariery... Potrzeba tam Lyonu z prawdziwym zastrzykiem gotówki.
6 lut 2019 | 21:20