PSG gromi w Ligue 1! Pięć goli mistrzów Francji

Vlad1988 / Shutterstock.com
Paris Saint-Germain pokonali przed własną publicznością Montpellier HSC 5:1 (2:1) w zaległym meczu 17. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes prowadzenie gospodarzom zapewnił po niespełna kwadransie gry znakomitym uderzeniem głową Layvin Kurzawa, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Brazylijczyk Dani Alves.
Osiemnaście minut później wyrównał z rzutu wolnego Florent Mollet, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy jeszcze bardziej efektownym trafieniem ze stałego fragmentu gry popisał się Angel Di Maria. Piłka po uderzeniu Argentyńczyka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.
Siedemnaście minut przed końcem Petar Skuletic niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a po kolejnych pięciu minutach w podobny sposób prowadzenie paryżan podwyższył Brazylijczyk Hilton. Efektowny sukces obrońców tytułu przypieczętował jeszcze Kylian Mbappe.
Podopieczni Thomasa Tuchela po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na czele tabeli. Zespół z Oksytanii doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na szóstej lokacie w klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek20 Feb 2019 · 23:09