PSG nie miało litości dla rywala. Przebudzenie Leo Messiego i show Kyliana Mbappe [WIDEO]

Geo Jing / Xinhua / PressFocus
To był piękny wieczór dla kibiców PSG. Ich klub wygrał aż 4:0, a dwa gole w meczu strzelił Leo Messi. W świetnej dyspozycji znajduje się także Kylian Mbappe.
PSG jest już pewne zdobycia mistrzostwa Francji, lecz ostatnie wyniki podopiecznych Mauricio Pochettino rozczarowują kibiców. W trzech poprzednich kolejkach Ligue 1 "Paryżanie" zgromadzili łącznie trzy punkty.
Szansą na przełamanie był mecz z Montpellier, które, mimo fatalnej dyspozycji w ostatnich tygodniach, jest już pewne utrzymania się we francuskiej elicie. Rozluźnienie w ekipie gospodarzy było dzisiaj tak duże, że oddali oni mecz PSG w zasadzie bez walki.
Już w pierwszej połowie z doskonałej strony popisał się gwiazdorski duet drużyny przyjezdnych. Leo Messi trafił do siatki w szóstej oraz dwudziestej minucie, a przy obu trafieniach asystę zaliczył Kylian Mbappe.
Przebudził się jednak nie tylko były piłkarz FC Barcelony, który zanotował pierwsze trafienie od starcia z Lens, ale także Angel Di Maria. Argentyńczyk jeszcze w pierwszej połowie podwyższył prowadzenie gości na 3:0.
Po zmianie stron PSG dalej było zabójczo groźne, nawet jeśli nieco spuściło z tonu. W 60. minucie z rzutu karnego trafił Kylian Mbappe, dla którego mógł to być jeden z ostatnich goli w barwach paryskiego klubu.
W kolejnych minutach przyjezdni przeszli na tryb ekonomiczny, ale jednocześnie zachowywali dużą uwagę. To pozwoliło im na zachowanie czystego konta i ostateczne zwycięstwo 4:0 (3:0), które przypieczętowało mistrzostwo Francji. Do końca tego sezonu Ligue 1 pozostała już tylko jedna kolejka.
Hubert Kowalczyk14 May 2022 · 22:50