PSG potwierdziło głośny transfer. Były mistrz Europy przeniósł się na Parc des Princes

PSG potwierdziło głośny transfer. Były mistrz Europy przeniósł się na Parc des Princes
PSG
Autor: Maciej Pietrasik 04 Sie 2022 | 19:48
Zgodnie z medialnymi przewidywaniami Renato Sanches został nowym piłkarzem PSG. Portugalczyk podpisał kontrakt, który jest ważny do czerwca 2027 roku. To czwarty letni nabytek mistrzów Francji.
24-latek przez długi czas był łączony z Milanem. "Rossoneri" osiągnęli nawet porozumienie ws. transferu z Lille, ale wszystko zmieniło się, gdy do PSG trafił Luis Campos.
Dalsza część tekstu pod wideo
To właśnie on jest bowiem obecnie odpowiedzialny za ruchy kadrowe w stolicy Francji. Doskonale zna Sanchesa, bo wcześniej pracował właśnie w Lille, które w 2021 roku sensacyjnie sięgnęło po mistrzostwo kraju.
Piłkarz zdecydował się na przenosiny do Paryża. Według medialnych doniesień PSG zapłaciło za niego około 15 milionów euro. Portugalczyk podpisał pięcioletni kontrakt.
- Jestem bardzo zadowolony z przyjazdu do Paryża. Ostatnie dni były ważne dla mnie i mojej rodziny. Jestem pewien, że dołączając do tego klubu, dokonałem właściwego wyboru. Wybrałem PSG, bo uznałem, że to dla mnie najlepszy projekt - powiedział Sanches.
- Dobrze znam Christophe'a Galtiera. Jest dobrym trenerem, który sprawił, że po przyjeździe do Francji bardzo się rozwinąłem. Udało się nam zdobyć nawet mistrzostwo z Lille. Cieszę się, że będę mógł ponownie z nim pracować - przyznał.
Renato Sanches to czwarty letni nabytek PSG. Wcześniej do klubu dołączyli Vitinha, Nordi Mukiele i Hugo Ekitike. Mistrzowie Francji chcą w tym miesiącu kupić jeszcze trzech piłkarzy. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Źródło: psg.fr

Dyskusja 18