PSG przedstawiło nowego trenera! "Przyjąłem tę pracę z dużą pokorą"

PSG przedstawiło nowego trenera! "Przyjąłem tę pracę z dużą pokorą"
screen
Autor: Marcin Karbowski 05 Lip 2022 | 14:30
Paris Saint-Germain ma nowego trenera. Drużynę od nowego sezonu poprowadzi Christophe Galtier.
Wtorek to dzień zmian w PSG. Klub najpierw ogłosił rozstanie z Mauricio Pochettino, a następnie potwierdził od dawna zapowiadane podpisanie kontraktu z Christophem Galtierem.
Dalsza część tekstu pod wideo
56-latek, który ostatnio prowadził Niceę, związał się z nowym pracodawcą na dwa sezony. Będzie siódmym trenerem paryskiej drużyny za rządów Katarczyków.
Nowy trener PSG nie ukrywa, że kluczowa dla jego decyzji była obecność w klubie Luisa Campiosa. W przeszłości współpracował z nim w Lille.
- Obecność Camposa była decydująca. Przyjąłem pracę w PSG z dużą pokorą, ale też z wielką determinacją - przyznał Galtier na konferencji prasowej.
- Znam obowiązki, jakie będą na mnie spoczywać. To z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych drużyn w Europie. Nie mogę się doczekać pracy z tymi wszystkimi utalentowanymi zawodnikami. Ambicja, dyscyplina i wykorzystanie potencjału drużyny będą moimi pryncypiami - wyjaśnił na oficjalnej stronie klubu.
PSG będzie czwartym klubem w trenerskiej karierze Galtiera. Wcześniej - poza Niceą i Lille, z którym w sezonie 2020/21 zdobył mistrzostwo Francji - pracował też w Saint Etienne.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Twitter

Dyskusja 44