PSG u progu rewolucji. Al-Khelaifi zapowiedział wielki cel klubu. "Oni zasługują na to, żeby tu grać"

PSG u progu rewolucji. Al-Khelaifi zapowiedział wielki cel klubu. "Oni zasługują na to, żeby tu grać"
John Spencer / press focus
Autor: Marcin Karbowski 21 cze 2022 | 22:30
Nasser Al-Khelaifi zapowiedział zmianę polityki kadrowej PSG. Jego długoterminowym celem jest stworzenie zespołu opartego na zawodnikach pochodzących z Paryża.
PSG za rządów Katarczyków zasłynęło z wielkich transferów. Klub tylko w ostatnich kilku latach sprowadził Neymara, Kyliana Mbappe czy Leo Messiego. Za kilkanaście lat skład PSG ma jednak wyglądać inaczej.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Będziemy mieli najlepsze centrum treningowe na świecie. Mim celem na najbliższe lata jest posiadanie w drużynie wyłącznie zawodników z Paryża. W naszym regionie jest wiele talentów. One zasługują na to, by grać w PSG. To zajmie trochę czasu, ale to nasz cel - stwierdził Al-Khelaifi.
Do pewnych zmian w kadrze mistrzów Francji ma dojść już w najbliższych tygodniach. Al-Khelaifi dość oschle wypowiedział się na temat części piłkarzy. Żadnych nazwisk jednak nie podał.
- Stanowisko PSG jest jasne: piłkarze, którzy nie są częścią projektu, muszą odejść. Niektórzy wykorzystali sytuację, ale to koniec. Potrzebna jest większa dyscyplina na boisku i poza nim. Kto chce żyć wygodnie, kto nie chce walczyć, ten pozostanie na marginesie - zapowiada prezydent klubu.
Takie słowa mogą prowokować pytania o przyszłość Neymara. Al-Khelaifi o Brazylijczyku mówi jednak bardzo oszczędnie.
- Czy Neymar jest częścią naszego projektu? Nie możemy o tym mówić publicznie. Ktoś przyjdzie do PSG, ktoś odejdzie, ale to poufne negocjacje - podkreśla Katarczyk.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: footmercato