PSG wygrało hit LM z Juventusem. Rewelacyjny zmiennik błyskawicznie pokonał Wojciecha Szczęsnego [WIDEO]

Paris Saint-Germain w środowy wieczór okazało się lepsze od Juventusu, wygrywając w Turynie ze "Starą Damą" 2:1. Prawdziwe "wejście smoka" zaliczył Nuno Mendes, pokonując Wojciecha Szczęsnego tuż po wejściu na boisko.
Początkowo to gospodarze częściej znajdowali się w ataku. Aktywny starał się być Arkadiusz Milik, lecz jego próby były blokowane. Mocny strzał z dystansu oddał też choćby Manuel Locatelli, ale było to uderzenie nieznacznie niecelne.
Odpowiedź PSG była znacznie skuteczniejsza. Francuzi odebrali rywalom piłkę na ich połowie, Messi zagrał do Mbappe, a Francuz wręcz ośmieszył obronę rywali (więcej TUTAJ). Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.
Locatelli starał się szybko doprowadzić do wyrównania, lecz znów brakło mu precyzji. Po drugiej stronie boiska do sporego wysiłku Wojciecha Szczęsnego zmusił natomiast Leo Messi. Polak obronił strzał Argentyńczyka.
W 39. minucie Juventus dość niespodziewanie doprowadził do wyrównania. Juan Cuadrado dograł do będącego w polu karnym Leonardo Bonucciego, a kapitan "Starej Damy" nie pomylił się z bliska.
Po przerwie początkowo działo się stosunkowo niewiele. Z biegiem czasu to mistrzowie Francji zaczęli jednak zdobywać inicjatywę. Szczęsnego starał się zaskoczyć Sergio Ramos, ale Polak był czujny.
Prawdziwe "wejście smoka" w Turynie zaliczył Nuno Mendes. Młody obrońca w 68. minucie pojawił się na boisku, a po chwili mógł już świętować gola, wykorzystując dogranie Kyliana Mbappe.
Sporym wydarzeniem w Turynie był powrót po Federico Chiesy po wielomiesięcznej kontuzji. Po jednym z jego strzałów przy dobitce do siatki trafił Locatelli, ale w momencie uderzenia kolegi był na spalonym.
Ostatecznie PSG wygrało cały mecz 2:1. Podopieczni Christophe'a Galtiera zakończyli rozgrywki bez ani jednej porażki. Mimo tego nie zajęli jednak pierwszego miejsca w grupie, bo bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Benfica. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik02 Nov 2022 · 22:53