PSG zapewniło sobie tytuł mistrzowski! Pogrom w hicie Ligue 1! [VIDEO]

Vlad1988 / Shutterstock.com
Piłkarze Paris Saint-Germain rozgromili u siebie AS Monaco 7:1 (4:1) w szlagierowym meczu 33. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes prowadzenie miejscowym zapewnił po niespełna kwadransie gry Giovani Lo Celso. Argentyńczyk wykończył z bliska koronkową akcję całej drużyny.
Trzy minuty później podwyższył uderzeniem głową Urugwajczyk Edinson Cavani, a po kolejnych trzech minutach kapitalnym lobem nad bramkarzem popisał się Argentyńczyk Angel Di Maria.
Siedem minut później Lo Celso po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem kierując piłkę do siatki uderzeniem głową. Siedem minut przed przerwą Portugalczyk Rony Lopes zdobył z bliska bramkę dla ustępujących mistrzów Francji.
Niespełna kwadrans po zmianie stron skutecznie odpowiedział płaskim strzałem Di Maria, a kwadrans przed końcem podwyższył Radamel Falcao. Kolumbijczyk po rzucie rożnym niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Wynik szlagierowej konfrontacji ustalił jeszcze trzy minuty przed końcem uderzeniem z narożnika pola karnego Niemiec Julian Draxler.
28. wygrana w sezonie zagwarantowała drużynie znad Sekwany siódmy tytuł w historii. Wcześniej PSG było mistrzem w latach 1986, 1994, 2013, 2014, 2015 i 2016.
Zespół z Księstwa po piątej przegranej w bieżących rozgrywkach pozostał na drugiej pozycji w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad drużynami z Lyonu i Marsylii.