PSG. Zaskakujący punkt widzenia Kyliana Mbappe: Nie powiedziałem "nie" Realowi Madryt

Zaskakujący punkt widzenia Kyliana Mbappe: Nie powiedziałem "nie" Realowi Madryt
Lionel Urman/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 19:26
Kylian Mbappe niespodziewanie zdecydował się w zeszłym tygodniu na przedłużenie kontraktu z PSG. W rozmowie z "RMC Sport" Francuz przyznał, co jest jego głównym celem w stolicy Francji.
Przez wiele miesięcy 23-latek łączony był z przenosinami do Realu Madryt. Z "Królewskimi" ustalił praktycznie wszystkie warunki umowy. Nie zdecydował się jednak na jej podpisanie.
Dalsza część tekstu pod wideo
W rozmowie z "RMC Sport" Mbappe utrzymuje jednak, że wcale nie odmówił mistrzom Hiszpanii. Po prostu uznał, iż nie powinien jeszcze opuszczać swojej ojczyzny.
- Wybrałem PSG, ale nie tylko. Wybrałem Francję. Nie powiedziałem "nie" Realowi Madryt. Po prostu powiedziałem "tak" PSG oraz Francji - stwierdził Mbappe w wywiadzie.
- To ważny czynnik. Chciałem trochę dłużej pozostać w moim kraju, który dał mi wszystko. Kiedy mówię, że chcę być świetnym piłkarzem, mam na myśli nie tylko postawę na boisku. Myślę, że to był ważny gest pod adresem PSG i całej Francji - podkreślił.
- Uważa, iż moja historia w tym klubie jeszcze się nie skończyła. Zawsze mówiłem, że chcę tworzyć historię, a nie tylko ją opowiadać. Tym nowym kontraktem daję sobie szansę trwałego zapisania się w historii PSG - dodał.
- Wygranie Ligi Mistrzów jest moją największą ambicją. Jesteśmy w okresie restrukturyzacji, ale chcemy zwyciężyć w tych rozgrywkach. W PSG nie ma czegoś takiego, jak okres przejściowy - zakończył.
Źródło: RMC Sport