Nadchodzące

Puchar Narodów Afryki. Awans Maroko i Wybrzeża Kości Słoniowej

reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej
Źródło zdjęcia: AGIF/Shutterstock

Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Namibię 4:1 (1:0), a Maroko wygrało z Republiką Południowej Afryki 1:0 (0:0) w meczach 3. kolejki grupy D Pucharu Narodów Afryki. Zapewniony awans do fazy pucharowej mają Maroko i WKS.

Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej pierwszego gola strzelili w 39. minucie, kiedy Max Gradel wykorzystał sytuację sam na sam.

W 58. minucie Iworyjczycy wygrywali już różnicą dwóch bramek. Serey Die oddał mocny strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie zaskoczyła Lloyda Jr. Kazapuę.

Namibia odpowiedziała trzynaście minut później. Joslin Kamatuka wykorzystał błąd golkipera WKS i pokonał go w sytuacji sam na sam.

Zespół prowadzony przez Ibrahima Kamarę w końcówce spotkania zdołał jeszcze podwyższyć prowadzenie. Na 3:1 trafił Wilfried Zaha, który oddał skuteczny strzał z pola karnego.

W 89. minucie rezultat na 4:1 ustalił Maxwel Cornet, wykorzystując kontratak.

W drugim meczu tej grupy Maroko wygrało z Republiką Południowej Afryki 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w końcówce Moubarak Boussoufa, który trafił po zamieszaniu w polu karnym.

Rywalizację w grupie D wygrali Marokańczycy z kompletem 9 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej, która zgromadziła 6 punktów. Obie drużyny awansowały do 1/8 finału.

Trzecią pozycję wywalczyła Republika Południowej Afryki, mając na koncie 3 punkty. Ten zespół ma jeszcze szanse udziału w fazie pucharowej jako jedna z czterech ekip z trzecich miejsc.

Czwarta Namibia przegrała wszystkie trzy spotkania i pożegnała się z turniejem.