Puchar Narodów Afryki. Awans Maroko i Wybrzeża Kości Słoniowej

Awans Maroko i Wybrzeża Kości Słoniowej
AGIF/Shutterstock
Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Namibię 4:1 (1:0), a Maroko wygrało z Republiką Południowej Afryki 1:0 (0:0) w meczach 3. kolejki grupy D Pucharu Narodów Afryki. Zapewniony awans do fazy pucharowej mają Maroko i WKS.
Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej pierwszego gola strzelili w 39. minucie, kiedy Max Gradel wykorzystał sytuację sam na sam.
W 58. minucie Iworyjczycy wygrywali już różnicą dwóch bramek. Serey Die oddał mocny strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie zaskoczyła Lloyda Jr. Kazapuę.
Namibia odpowiedziała trzynaście minut później. Joslin Kamatuka wykorzystał błąd golkipera WKS i pokonał go w sytuacji sam na sam.
Zespół prowadzony przez Ibrahima Kamarę w końcówce spotkania zdołał jeszcze podwyższyć prowadzenie. Na 3:1 trafił Wilfried Zaha, który oddał skuteczny strzał z pola karnego.
W 89. minucie rezultat na 4:1 ustalił Maxwel Cornet, wykorzystując kontratak.
W drugim meczu tej grupy Maroko wygrało z Republiką Południowej Afryki 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w końcówce Moubarak Boussoufa, który trafił po zamieszaniu w polu karnym.
Rywalizację w grupie D wygrali Marokańczycy z kompletem 9 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej, która zgromadziła 6 punktów. Obie drużyny awansowały do 1/8 finału.
Trzecią pozycję wywalczyła Republika Południowej Afryki, mając na koncie 3 punkty. Ten zespół ma jeszcze szanse udziału w fazie pucharowej jako jedna z czterech ekip z trzecich miejsc.
Czwarta Namibia przegrała wszystkie trzy spotkania i pożegnała się z turniejem.