Pudło Mbappe z rzutu karnego i pechowy samobój obrońcy Kazachstanu! Wyszarpany triumf Francuzów [WIDEO]

Francja wygrała z Kazachstanem 2:0 w meczu eliminacyjnym mistrzostw świata. Wynik mógł być wyższy, jednak problemy ze skutecznością miał dziś Kylian Mbappe.
Didier Deschamps zdecydował się dziś na drobne rotacje. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli m.in. Raphael Varane, wspomniany Mbappe czy Olivier Giroud, którzy zwykle mają pewne miejsce w wyjściowym składzie "Trójkolorowych".
Zmiany nie przeszkodziły jednak mistrzom świata w uporaniu się z rywalami. Wynik w tej rywalizacji otworzył Ousmane Dembele. Napastnik Barcelony otrzymał dobre podanie od Anthony'ego Martiala i mocnym strzałem prawą nogą pokonał bramkarza Kazachstanu.
Jeszcze przed przerwą Francuzi podwyższyli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się jednak Sergiy Maliy. Środkowy obrońca Kazachstanu w pechowy sposób skierował piłkę do własnej siatki.
W drugiej połowie na murawie pojawili się Adrien Rabiot, Wissam Ben Yedder czy Kylian Mbappe. I to właśnie ten ostatni stanął przed najlepszą szansą na zdobycie bramki. W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny dla reprezentacji Francji. Do piłki podszedł gwiazdor PSG, jednak jego strzał obronił Aleksandr Mokin.
Ostatecznie "Les Bleus" dowieźli dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Podopieczni Didiera Deschampsa wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. Ich pozostałymi rywalami są Bośnia i Hercegowina, Finlandia oraz Ukraina, z którą cztery dni temu zremisowali 1:1.