Raków Częstochowa bez zwycięstwa. Tylko remis z Wisłą Płock [WIDEO]

Łukasz Sobala
Podział punktów w pierwszym niedzielnym meczu Ekstraklasy. Wisła Płock zremisowała u siebie z Rakowem Częstochowa 1:1.
Wynik był ustalony już po pierwszej połowie. Pierwsi do bramki trafili goście. W 19. minucie po centrze Kuna w polu karnym świetnie piłkę opanował Cebula i bez zastanowienia uderzył na bramkę. Kamiński nie zdołał obronić jego strzału.
Wisła wyrównała w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnym strzałem głową popisał się Warchoł.
Raków mógł odzyskać prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, ale Cebula w sytuacji sam na sam z Kamińskim trafił piłką w słupek. W drugiej połowie podjął bardziej ambitną próbę zaskoczenia bramkarza rywali. Przymierzył z połowy boiska, lecz Kamiński zdołał odbić piłkę na rzut rożny.
Swoje okazje mieli też gospodarze. Starał się Warchoł, ale najbliżej zdobycia bramki był Rasak. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.
Wisła i Raków mają po siedem punktów. Zespół z Częstochowy rozegrał jednak dwa mecze mniej.
Marcin Karbowski29 Aug 2021 · 14:25