Raków Częstochowa podpisał kontrakt z nowym bramkarzem. "Chcę być numerem jeden"

Raków Częstochowa podpisał kontrakt z nowym bramkarzem. "Chcę być numerem jeden"
Dziurek / shutterstock.com
Autor:Maciej Pietrasik22 Lip 2020 | 21:48
Branislav Pindroch został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa - poinformował klub. Słowak przeszedł do klubu z Częstochowy na zasadzie wolnego transferu.
28-latek występuje na pozycji bramkarza. jego umowa z Rakowem ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Klub ma możliwość przedłużenia kontraktu o kolejne cztery sezony.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Jestem podekscytowany przejściem do Rakowa. To bardzo duży krok dla mnie, ponieważ polska Ekstraklasa jest dwa poziomy wyżej niż słowacka. Chcę być numerem jeden w bramce i zostać tutaj tak długo, jak tylko jest to możliwe. Dam z siebie wszystko - powiedział Słowak.
- Branislav jest profilem bramkarza, jakiego poszukiwaliśmy: wysoki, z dużym zasięgiem ramion, dobrze grający na przedpolu i świetnie broniący w sytuacjach jeden na jednego z przeciwnikiem. Będzie wymagającym partnerem do rywalizacji z Jakubem Szumskim. Liczymy, że dzięki temu podniesie się wartość sportowa naszego zespołu - przyznał Paweł Tomczyk, szef skautów częstochowskiego klubu.
W poprzednim sezonie Pindroch grał w zespole Zlate Moravce, rozgrywając w ich barwach 27 spotkań, w których dziesięciokrotnie zachowywał czyste konto.
Źródło: asinfo.

Dyskusja 0