Raków Częstochowa pokonał Górnik Zabrze. Gol z rzutu karnego w końcowych minutach

Dziurek / shutterstock.com
Trzy gole zobaczyli kibice w pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa wygrał w Bełchatowie z Górnikiem Zabrze 2:1
Podopieczni Marka Papszuna mają na swoim koncie 25 punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli. Natomiast zespół prowadzony przez Marcina Brosza zgromadził 20 "oczek" i plasuje się na 12 pozycji.
*****

Tak padły bramki:
0:1 - Jimenez 5'

Bainović idealnie podał między obrońcami do Jimeneza, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
1:1 - Musiolik 18'

Sprytnie rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Schwarza i zupełnie niepilnowany Musiolik pewnym uderzeniem głową pokonał Chudego.
2:1 - Schwarz 82' (rzut karny)

Sędzia podyktował rzuty karny za faul bramkarz n Musioliku. "11" na gola pewnie zamienił Schwarz.
*****

Zawodnik meczu: Petr Schwarz. Bardzo udany wystąp Słowaka. Pomocnik najpierw świetnie asystował przy trafieniu Musiolika, a w końcówce pewnie wykorzystał rzut karny.