Raków Częstochowa poznał rywali w 4. rundzie el. Ligi Konferencji. Trudne zadanie wicemistrzów Polski [WIDEO]

Raków poznał rywali w ostatniej rundzie el. Ligi Konferencji. Trudne zadanie wicemistrzów Polski [WIDEO]
Łukasz Sobala / Press Focus
Raków Częstochowa w czwartek przypieczętował awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Wiadomo już, że w walce o fazę grupową polski zespół zmierzy się ze Slavią Praga. Czesi zremisowali na wyjeździe 1:1 z Panathinaikosem Ateny, ale wystarczyła im zaliczka sprzed tygodnia.
Wicemistrzowie Polski w dwumeczu ze Spartakiem Trnava nie mieli większych problemów. Na wyjeździe zwyciężyli 2:0, a przed własną publicznością potwierdzili awans, wygrywając 1:0. Więcej na temat tego spotkania przeczytacie TUTAJ.
W ostatniej rundzie eliminacji Raków nie mógł niestety liczyć na rozstawienie. Od początku było więc wiadomo, że naprzeciwko polskiego zespołu stanie zdecydowanie wyżej notowana drużyna.
Los skojarzył częstochowian ze zwycięzcą dwumeczu między Slavią Praga i Panathinaikosem. Po pierwszym meczu w zdecydowanie lepszej sytuacji znajdowali się Czesi, którzy u siebie wygrali 2:0.
Panathinaikos robił wszystko, aby przed własną publicznością odrobić straty. Do przerwy kibice w Atenach nie doczekali się jednak na żadnego gola.
Zmieniło się to dopiero w drugiej części spotkania. W 58. minucie nadzieję gospodarzom dał Sporar, który trafił na 1:0. W końcówce Grecy rzucili się do ataku i nadziali się na kontrę. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Jurecka.
Czesi w całym dwumeczu zwyciężyli 3:1 i to oni w przyszłym tygodniu zmierzą się z Rakowem w walce o fazę grupową. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 sierpnia w Częstochowie, drugie tydzień później w Pradze.
Maciej Pietrasik11 Aug 2022 · 21:29