Raków Częstochowa w osłabieniu uratował jeden punkt! Niepowodzen lidera Ekstraklasy po powrocie do gry [WIDEO]

Raków w osłabieniu uratował jeden punkt! Niepowodzenie lidera Ekstraklasy po powrocie do gry [WIDEO]
Paweł Jaskolka/Pressfocus
Raków Częstochowa nie rozpoczął rundy wiosennej w wymarzony sposób. Liderzy Ekstraklasy zremisowali 1:1 z Wartą Poznań.
W 10. minucie tego spotkania Ivi Lopez stanął przed szansą na otwarcie wyniku. Hiszpan oddał celny strzał z rzutu wolnego, po którym piłkę pewnie złapał Adrian Lis.
W odpowiedzi zaatakowali gospodarze z Poznania. Miguel Luis posłał mocną centrę z rzutu wolnego, jednak żaden z jego kolegów nie zdołał doskoczyć do tej piłki i zagrozić Vladanowi Kovaceviciowi.
W 26. minucie Warta wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił kapitan drużyny, Jan Grzesik, który wykorzystał wrzutkę Miłosza Szczepańskiego z lewego skrzydła.
W 31. minucie sytuacja Rakowa jeszcze bardziej się skomplikowała. Fran Tudor wyleciał z boiska za uderzenie rywala łokciem.
W 36. minucie Warta znów przeprowadziła groźny atak. Kajetan Szmyt urwał się rywalom, ale jego strzał został zablokowany.
Pod koniec pierwszej połowy aktywniej zaatakowali podopieczni Marka Papszuna. Najpierw bliski doprowadzenia do remisu był Giannis Papanikolaou, który jednak przeniósł piłkę nad bramką. Po chwili Vladislavs Gutkovskis trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.
Raków doprowadził do remisu w 55. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Stratos Svarnas, wykorzystując centrę z rzutu rożnego.
Goście z Częstochowy już nie zdołali zdobyć bramki na wagę trzech punktów. Raków po remisie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dziesięciu punktów nad Legią Warszawa, która jeszcze nie rozegrała swojego meczu w tej kolejce. Z kolei Warta plasuje się na ósmej lokacie.
Adam Kłos28 Jan 2023 · 17:01