Rashford uratował Manchester United! Gol w doliczonym czasie gry dał zwycięstwo ekipie Mourinho

Ververidis Vasilis / shutterstock.com
AFC Bournemouth przegrał u siebie z Manchesterem United 1:2 w pierwszym sobotnim meczu 11. kolejki angielskiej Premier League. "Czerwone Diabły" zwycięskiego gola strzeliły w doliczonym czasie gry.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie. Junior Stanislas zagrał płasko piłkę z prawego skrzydła, a Callum Wilson dołożył tylko stopę i nie dał szans na interwencję Davidowi De Gei. Drużyna z Old Trafford wyrównała jeszcze przed przerwą. Alexis Sanchez wbiegł w pole karne, wycofał futbolówkę do Athony'ego Martiala, który uderzeniem lewą nogą bez przyjęcia z kilkunastu metrów umieścił ją w siatce.
W drugiej połowie obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki i miały ku temu okazje. Obaj bramkarze nie dali się pokonać po raz drugi aż do drugiej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy Paul Pogba dośrodkował do Marcusa Rashforda, który przejął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z najbliższej odległości zapewnił drużynie United zwycięstwo.
Po tej porażce podopieczni Eddie'go Howe'a zajmują szóste miejsce w tabeli ze zdobytymi 20 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Newcastle United.
Natomiast zespół prowadzony przez Jose Mourinho plasuje się na siódmej pozycji z takim samym dorobkiem na koncie. W środę United zmierzą się na wyjeździe w Lidze Mistrzów z Juventusem. Następnie zagrają derby w lidze przeciwko City na ich stadionie.
Jakub Kreśliński03 Nov 2018 · 15:27