RB Lipsk z Pucharem Niemiec! Wielki sukces zespołu Tedesco mimo długiej gry w osłabieniu

Kevin Voigt/Xinhua/PressFocus
RB Lipsk zdobywcą Pucharu Niemiec! Podopieczni Tedesco okazali się lepsi od Freiburga, którego pokonali 4:2 w serii rzutów karnych.
Freiburg do finału awansował po uprzednim wyeliminowaniu takich marek jak Bochum czy Hamburger SV. Podopieczni Streicha skorzystali zatem z względnie łatwej drabinki i potknięć wyżej notowanych rywali.
Podobnie sprawa miała się z RB Lipsk, które na swojej drodze musiało uporać się z Hannoverem 96, Unionem Berlin czy Hansą Rostock. Z tego powodu trudno było wskazać jednoznacznego faworyta finału Pucharu Niemiec.
Jako pierwszy do głosu doszedł jednak Freiburg. W 19. minucie gola strzelił ceniony Max Eggestein, dla którego było to pierwsze trafienie od 5 grudnia 2021 roku i meczu z Gladbach (6:0).
Prowadzenie ekipy Streicha utrzymywało się aż do końcówki drugiej połowy, gdzie RB Lipsk sam komplikował swoją sytuację. W 57. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Halstenberg i wydawało się, że losy rywalizacji są już przesądzone.
W 76. minucie obraz meczu odmienił niezawodny Christian Nkunku. Lider drużyny Tedesco zdobył kolejną ważną bramkę w tym sezonie i doprowadził do dogrywki.
W niej ostateczne rozstrzygnięcie nie zapadło, chociaż Freiburg był bliski szczęścia. W 104. minucie Demirovic obił prawy słupek bramki, natomiast w 115. Haberer uderzył prosto w poprzeczkę.
Ostatecznie doszło do rzutów karnych. Tam lepiej poradzili sobie piłkarze RB Lipsk, którzy wygrali 4:2!
Hubert Kowalczyk21 May 2022 · 22:51