RB Lipsk zagra w półfinale Ligi Mistrzów! Atletico Madryt dało się zaskoczyć w samej końcówce [WIDEO]

Piłkarze RB Lipsk wygrali z Atletico Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Spotkanie rozegrane w Lizbonie zakończyło się wynikiem 2:1 (1:0).
Pierwsze minuty spotkania należały do podopiecznych Juliana Nagelsmanna. To niemiecka drużyna była stroną przeważającą. Już w 4. minucie Halstenberg uderzył z kilku metrów, ale wyraźnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Atletico z letargu obudziło się po niemal kwadransie gry. Po szybkiej akcji Carrasco przymierzył przy słupku, ale doskonale spisał się Gulacsi, który odbił piłkę za linię końcową.
Chwilę później doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym RB Lipsk. Saul padł na murawę po tym, jak Gulacsi lekko trafił w jego nogę. Sędzia Szymon Marciniak nie wskazał na wapno, decyzji arbitra nie zmienił też system VAR.
W kolejnych minutach inicjatywę przejęli gracze RB Lipsk. Podopieczni Juliana Nagelsmanna mieli optyczną przewagę, częściej atakowali bramkę rywala, ale nie byli w stanie przełamać defensywy, stworzyć sobie klarownych okazji. Szansę miał Upamecano, który rozgrywał bardzo dobre zawody, jednak jego uderzenie głową wyłapał Oblak.
Drużyna z Bundesligi dopięła swego tuż po przerwie, gdy przeprowadziła znakomitą, składną akcję. W 50. minucie Laimer podał na prawe skrzydło do Sabitzera, a ten zagrał do Olmo. Hiszpan uderzeniem głową pokonał Oblaka.
Atletico ruszyło do odrabiania strat. Na boisku pojawił się Joao Felix. Jak się okazało, wprowadzenie Portugalczyka było bardzo dobrą decyzją Diego Simeone. 20-latek w 69. minucie wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Klostermanna. Tym razem Szymon Marciniak wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

Piłkarze Atletico po zdobytej bramce nabrali wiatru w żagle. Z kolei gracze RB Lipsk wyraźnie opadli z sił.
Gdy wydawało się, że o losach awansu zadecyduje dogrywka, podopieczni Juliana Nagelsmanna dość niespodziewanie zadali zabójczy cios. W 88. minucie Angelino podał pod nogi Adamsa, a ten uderzył zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Oblaka.
Atletico od razu ruszyło do szturmu na rywali, ale nie przyniosło to efektu. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla RB Lipsk. Niemiecka drużyna w półfinale Ligi Mistrzów zagra z PSG.
Daniel Makarewicz13 Aug 2020 · 22:58