RB Lipsk zatrzymał Manchester City! Rewelacja mundialu skuteczniejsza od Erlinga Haalanda [WIDEO]

Screen z Twittera
W środowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów RB Lipsk zremisował 1:1 z Manchesterem City. Na gola Riyada Mahreza odpowiedział Josko Gvardiol. Chorwat nie tylko trafił do siatki, ale udało mu się także zneutralizować Erlinga Haalanda.
W pierwszym kwadransie oba zespoły nie zdołały stworzyć żadnej klarownej sytuacji bramkowej. Z biegiem czasu to Manchester City zaczął kontrolować boiskowe wydarzenia, co dość szybko przełożyło się na wynik.
W 27. minucie podopieczni Pepa Guardioli wyszli na prowadzenie. Grealish przejął piłkę na połowie rywali i obsłużył Mahreza. Ten ostatni dobrze wykończył akcję, a bramkarz RB Lipsk nawet się nie ruszył.
Po chwili mogło być 2:0, lecz Rodri minimalnie pomylił się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Lipsk odpowiedział dopiero w doliczonym czasie gry. Ederson bez większego problemu poradził sobie wówczas ze strzałem Wernera.
Zdecydowanie więcej działo się na murawie w drugiej części spotkania. Gospodarze naciskali, chcąc doprowadzić do wyrównania. Świetnej okazji na gola nie wykorzystał między innymi Henrichs.
W 63. minucie znakomitym dryblingiem popisał się Andre Silva. Napastnik RB Lipsk minął dwóch rywali i znalazł się oko w oko z Edersonem. Bramkarz "The Citizens" był jednak w tej sytuacji górą. Pięć minut później z kontrą wyszedł Haaland, lecz posłał piłkę daleko obok słupka.
Lipsk naciskał i wreszcie dopiął swego. Najpierw Ederson wyciągnął się jak długi, znakomicie broniąc strzał Szoboszlaia. Po chwili i tak musiał jednak skapitulować - w polu karnym rywali świetnie odnalazł się Josko Gvardiol.
Stracony gol obudził "The Citizens", którzy chcieli szybko wrócić na prowadzenie. Blaswich stanął na wysokości zadania, broniąc mocny strzał Guendogana. W końcówce żaden z zespołów nie zdołał już trafić do siatki.
W efekcie spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i sprawa awansu do kolejnej rundy jest w pełni otwarta. Rewanż na Etihad zaplanowano na 14 marca.
Maciej Pietrasik22 Feb 2023 · 22:52