Real górą nad Atletico! Bramki, emocje i kontrowersje w derbach Madrytu [WIDEO]

Derby Madrytu obfitowały w wielkie emocje. Ostatecznie Real wygrał na wyjeździe z Atletico 2:1.
Od pierwszego gwizdka czuć było derbową atmosferę. Już w 4. minucie doszło do przepychanek, które rozpoczęły się po starciu Daniego Carvajala z Joao Felixem.
Pierwszy strzał w tym meczu oddał Felipe. Stoper Atletico minimalnie chybił, próbując zaskoczyć Thibaut Courtois. W 12. minucie Carvajal zablokował uderzenie Yannicka Carrasco.
Wynik meczu otworzyli "Królewscy". Aurelien Tchouameni posłał kapitalne podanie do Rodrygo, który pewnym strzałem wykończył akcję.
Rodrygo celebrował gola, tańcząc z Viniciusem Juniorem, który przed meczem był obrażany przez kibiców Atletico. Fani "Rojiblancos" nazwali Brazylijczyka "małpą".
Antoine Griezmann był bliski doprowadzenia do remisu. Po strzale Francuza spektakularną interwencją popisał się Courtois. W kolejnych minutach mecz znów się zaostrzył. Najpierw Reinildo kopnął Rodrygo, za co otrzymał upomnienie od arbitra. Obrońca "Atleti" miał sporo szczęścia, że za swoje zagranie nie został wyrzucony z boiska. Niedługo potem Ferland Mendy dostał żółtą kartkę za brutalny faul.
W 36. minucie Vinicius przeprowadził świetny rajd lewym skrzydłem. Brazylijczyk uderzył w słupek, ale piłkę do bramki dobił Federico Valverde.
W 43. minucie "Vini" padł na murawę, sugerując, że został uderzony łokciem przez Reinildo. Powtórki pokazały, że skrzydłowy Realu dołożył w tej akcji nieco od siebie.
Pod koniec pierwszej połowy Courtois obronił strzały Carrasco i Rodrigo De Paula. Real schodził na przerwę, prowadząc 2:0.
W drugiej połowie Diego Simeone musiał szukać nowych rozwiązań. "Cholo" wpuścił na murawę Alvaro Moratę i Matheusa Cunhę, zdejmując Felixa i De Paula.
W 83. minucie Atletico zdobyło bramkę kontaktową. Courtois zaliczył pusty przelot po rzucie rożnym i do pustej bramki barkiem trafił Mario Hermoso.
Pod koniec meczu doszło do kolejnych przepychanek. Hermoso starł się z Danim Carvajalem, po chwili wielu zawodników musiało się nawzajem rozdzielać. Hermoso obejrzał żółtą kartkę, a już kilkadziesiąt sekund później wyleciał z boiska za atak na Daniego Ceballosa.
Gospodarze nie zdołali już doprowadzić do remisu. Real wygrał i po sześciu kolejkach przewodzi ligowej tabeli z kompletem punktów. Atletico zajmuje obecnie siódme miejsce.
Adam Kłos18 Sep 2022 · 22:56