"Być może zawiódł trener". Carlo Ancelotti zabrał głos po porażce Realu Madryt

"Być może zawiódł trener". Ancelotti zabrał głos po porażce Realu
Colas Buera/Pressin/Pressfocus
Carlo Ancelotti skomentował porażkę Realu Madryt z Rayo Vallecano (2:3). - Być może zawiódł w czymś trener - stwierdził Włoch na pomeczowej konferencji prasowej.
Real Madryt niespodziewanie przegrał z Rayo Vallecano 2:3 (więcej TUTAJ). "Królewscy" stracili pozycję lidera na rzecz FC Barcelony.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na pomeczowej konferencji prasowej Carlo Ancelotti wypowiedział się na temat występu swojej drużyny.
- Nie mamy takiej świeżości, jaką mieliśmy wcześniej. W tego typu meczach, kiedy rywal mocno na ciebie siada, potrzebujesz świeżości, a my jej nie mieliśmy. W tym momencie nie jest tak dobrze, jak było wcześniej, ale to normalne. Walczymy dalej. Jesteśmy rozczarowani, ponieważ straciliśmy pozycję lidera, ale wciąż pozostało wiele spotkań w lidze - przekazał
- Być może taktyka nie była najbardziej właściwa. Czasami musimy się zdobyć na długie piłki. Być może zawiódł w czymś trener, można było naciskać drużynę na posłanie jakiejś dłuższej piłki od tyłu - stwierdził.
- Jesteśmy wkurzeni i rozczarowani tą porażką. I tyle. Tę pierwszą część sezonu zagraliśmy lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Trzeba dobrze przeanalizować to, co się dziś wydarzyło - powiedział.
- Nie jestem rozczarowany zawodnikami. Zabrakło nam przekonania, które miał rywal, koncentracji w pojedynkach indywidualnych… Kiedy nie jesteś w stanie zrównać się w tym, to sama jakość nie pozwala ci wygrać meczu - dodał.
Real po 13 kolejkach ma na koncie 32 punkty i traci do Barcelony dwa "oczka". "Blaugrana" zagra dziś wieczorem z Osasuną w ramach 14. serii gier.
Redakcja meczyki.pl
Damian Król08 Nov 2022 · 07:03
Źródło: konferencja prasowa, realmadryt.pl

Przeczytaj również