Real Madryt górą w El Clasico! "Królewscy" strzelili trzy gole FC Barcelonie [WIDEO]

Real Madryt górą w El Clasico! Trzy gole "Królewskich" na Camp Nou! [WIDEO]
Cordon Press / Press Focus
Real Madryt górą w El Clasico! "Królewscy" wygrali na wyjeździe z Barceloną 3:1.
Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie. Benzema pociągnął z piłką, zagrał ją do wbiegającego w pole karne Valverde, a ten w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Neto.
Barcelona odpowiedziała trzy minuty później. Messi uruchomił na skrzydle Albę, ten dośrodkował przed bramkę do Ansu Fatiego, który z bliska zapakował piłkę do siatki.
W 23. minucie gola dla gospodarzy mógł strzelić Messi. Argentyńczyk łatwo ograł Ramosa, ale jego chytre uderzenie w krótki róg obronił Courtois. W odpowiedzi groźną okazję stworzył Real - Benzema przegrał pojedynek z Neto.
Barcelona miała swoje szanse na początku drugiej połowy. Najpierw dobrą okazję zmarnował Fati, po chwili głową obok słupka strzelił Coutinho.
W 61. minucie Ramos upadł w polu karnym. Sędzia po analizie powtórki zdecydował się na podyktowanie jedenastki - kapitan Realu był pociągany za koszulkę. Karnego na gola zamienił sam poszkodowany. Choć Neto rzucił się w dobrą stronę, to nie był w stanie dosięgnąć do piłki.
Gospodarze po stracie gola dążyli do wyrównania, ale nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Courtois. Groźniej atakował Real, który dobił rywali w 90. minucie. Neto wypuścił piłkę z rąk po interwencji na przedpolu, przejął ją Modrić, zatańczył z rywalami i trafił do siatki.
Dla Barcelony to trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa w lidze hiszpańskiej - piłkarze Koemana wcześniej zremisowali z Sevillą i przegrali z Getafe.
Marcin Karbowski24 Oct 2020 · 17:54