REAL MADRYT KRÓLEM EUROPY! "LOS BLANCOS" WYGRALI LIGĘ MISTRZÓW [WIDEO]

Matt Wilkinson/pressfocus
Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów! W finałowym spotkaniu "Królewscy" pokonali Liverpool 1:0, a bohaterem meczu został Thibaut Courtois.
Mecz miał się rozpocząć o godzinie 21:00, jednak został opóźniony. Kibice bez biletów szturmem wdzierali się na stadion. Policja straciła kontrolę nad wydarzeniami i zaczęła traktować innych fanów gazem łzawiącym. Szerzej na ten temat piszemy TUTAJ.
W końcu mecz rozpoczął się o godzinie 21:36. Od pierwszego gwizdka aktywny był Fede Valverde ustawiony na prawej flance. W 7. minucie Urugwajczyk wygrał pojedynek z Andrew Robertsonem, ale posłał niecelną centrę w pole karne. Chwilę później Real zaatakował na drugim skrzydle. Trent Alexander-Arnold przeciął jednak podanie Karima Benzemy, który szukał Viniciusa Juniora.
W 14. minucie miejsce na lewym skrzydle znalazł Luis Diaz. Kolumbijczyk odegrał do Robertsona, a ten niecelnie zacentrował. Po kwadransie Mohamed Salah oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Thibaut Courtois doskonale interweniował, broniąc uderzenie Egipcjanina. Po chwili Belg złapał piłkę po strzale Thiago Alcantary.
Tylko dzięki Courtois Real nie przegrywał. Bramkarz popisał się kolejną kapitalną interwencją, kiedy zbił piłkę na słupek po uderzeniu Sadio Mane.
W 34. minucie Trent posłał idealną centrę na głowę Salaha. Znów na posterunku był jednak Courtois. Później Jordan Henderson oddał strzał z dystansu, który był równie mocny, co niecelny.
Pod koniec pierwszej połowy nastąpiła odpowiedź Realu Madryt. Karim Benzema po sporym zamieszaniu w polu karnym trafił do siatki. Gol jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Sytuacja wzbudziła spore kontrowersje, o czym szerzej piszemy TUTAJ. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W 58. minucie Salah oddał dwa strzały z pola karnego. Oba zostały zablokowane. Skrzydłowy domagał się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką przez jednego z piłkarzy Realu. Sędzia Clement Turpin nakazał grać dalej.
Kilkadziesiąt sekund później to Real otworzył wynik meczu. Vinicius Junior wykorzystał kapitalną asystę Fede Valverde i strzelił gola.
Juergen Klopp natychmiast zareagował. Chwilę po bramce Viniciusa Diogo Jota zmienił Luisa Diaza. W 69. minucie Salah był bliski doprowadzenia do remisu. Po raz wtóry kapitalnie interweniował Courtois. Później Belg zanotował jeszcze minimum dwie spektakularne interwencje.
Ostatecznie Real dowiózł jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Po raz 14. "Los Blancos" zdobyli Puchar Europy.
Adam Kłos28 May 2022 · 23:32