Real Madryt mistrzem Hiszpanii! "Królewscy" przypieczętowali zdobycie tytułu [WIDEO]

Real Madryt został mistrzem Hiszpanii. "Królewscy" przypieczętowali zdobycie krajowego tytułu, wygrywając z Espanyolem 4:0.
Podopieczni Carlo Ancelottiego przez niemal cały sezon przewodzili ligowej tabeli. Wysoka, a przede wszystkim równa forma sprawiła, że już w 34. kolejce madrytczycy stanęli przed szansą na zapewnienie sobie mistrzostwa.
Realowi wystarczył jeden punkt do sukcesu. Ancelotti zdecydował się zatem wystawić rezerwowy skład. Szanse dostali m.in. Mariano Diaz, Dani Ceballos czy Jesus Vallejo.
Od pierwszej minuty aktywny był Mariano. Napastnik z Dominikany oddał dwa groźne strzały, które jednak nie zakończyły się zdobyciem bramki.
Wynik meczu w 33. minucie otworzył Rodrygo, który wykorzystał asystę Marcelo. Jeszcze przed przerwą brazylijski skrzydłowy skompletował dublet.
Po przerwie Real podwyższył prowadzenie. Do siatki trafił Marco Asensio, dla którego była to dziesiąta bramka w tym sezonie ligowym.
W drugiej połowie na boisku pojawił się Karim Benzema. Francuz w 71. minucie podał do Isco, który skierował piłkę do bramki. Gol jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną Rodrygo.
W 81. minucie Benzema sam wpisał się na listę strzelców. Napastnik wykorzystał asystę Viniciusa Juniora. Real wygrał 4:0, dzięki czemu zdobył 35. mistrzostwo w historii. Pod tym względem "Królewscy" są najbardziej utytułowaną drużyną w Hiszpanii.
Adam Kłos30 Apr 2022 · 18:10