Real Madryt o krok od mistrzowskiego tytułu. Wygrana "Królewskich" w cieniu wielkiej kontrowersji [WIDEO]

Athletic Bilbao przegrał z Realem Madryt w meczu 34. kolejki Primera Division. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1 (0:0).
Walka o mistrzostwo Hiszpanii wkracza w decydującą fazę. Przed rozpoczęciem 34. rundy spotkań na czele tabeli znajdował się Real Madryt, który o cztery punkty wyprzedzał FC Barcelonę. Dziś w Bilbao "Królewscy" stanęli przed szansą, by - w przypadku wygranej - odskoczyć rywalom na siedem "oczek".
Pierwsza bramka mogła paść już w 4. minucie gry. Wówczas Asensio uderzył z rzutu wolnego, Simon odbił piłkę, ale Benzema nie potrafił tego wykorzystać. Dobitka Francuza przeleciała nad poprzeczką.
Po kwadransie swoją szansę mieli gospodarze. Raul Garcia główkował z bliskiej odległości, ale Courtois nie dał się pokonać. Kilka chwil później na potężne uderzenie zdecydował się Williams, jednak piłka minęła poprzeczkę. Z kolei przed przerwą napastnik wpadł w pole karne i próbował przelobować golkipera rywali. Próba okazała się minimalnie niecelna.
W pierwszej połowie bramki nie padły. W drugiej połowie spotkania "Królewscy" mocniej przycisnęli gospodarzy. Z dystansu uderzał Modrić, w polu karnym główkował Ramos, ale nie przyniosło to efektu. Athletic Bilbao skutecznie się bronił i od czasu do czasu starał się zagrozić przyjezdnym.
W 69. minucie Real wyszedł na prowadzenie. Dani Garcia trafił w stopę Marcelo i sędzia - po analizie VAR - wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Sergio Ramos.
W 74. minucie doszło do dużej kontrowersji w polu karnym "Los Blancos". Sergio Ramos nadepnął na nogę rywala. Tym razem arbiter nie podyktował rzutu karnego, a system VAR nie sprawdził tej sytuacji.
- Bezsporna jedenastka - napisał Moises Llorens, dziennikarz "ESPN".
Real Madryt po dzisiejszej wygranej ma na koncie 77 punktów i wyprzedza Barcelonę o siedem "oczek". "Blaugrana" rozegrała jednak jedno spotkanie mniej.
Daniel Makarewicz05 Jul 2020 · 15:56