Real Madryt ograł FC Barcelonę! Trzy gole, czerwona kartka i wielkie emocje w El Clasico [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 10 kwi 2021 | 22:52
Real Madryt pokonał FC Barcelonę 2:1 (2:0) w El Clasico. Pojedynek na Estadio Alfredo Di Stefano dostarczył - zgodnie z oczekiwaniami - niepowtarzalnych emocji. Losy spotkania ważyły się do ostatnich minut.
Obie ekipy do dzisiejszego starcia przystępowały z dużymi nadziejami. Liderujące Atletico Madryt złapało wyraźną zadyszkę i sprawa mistrzowskiego tytułu wciąż jest otwarta. "Rojiblancos" muszą oglądać się za siebie. Za nimi rozpędzają się piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony. Dziś oba te zespoły spotkały się w wyczekiwanym El Clasico.
W 10. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Realu Madryt. Courtois był jednak czujny, gdy piłkę przed jego bramkę zagrał Alba. W odpowiedzi gospodarze wyprowadzili zabójczy atak. Valverde wprowadził piłkę na połowę rywala, po czym dograł do Vazqueza. Ten posłał piłkę w pole karne, a tam genialnym zagraniem popisał się Benzema.
FC Barcelona nie mogła znaleźć właściwego rytmu, a piłkarze "Los Blancos" złapali wiatr w żagle. W 28. minucie było już 2:0. Toni Kroos uderzył z rzutu wolnego i... dopisało mu szczęście. Piłka najpierw odbiła się od pleców Desta, potem niefortunnie na linii bramkowej zachował się Alba.
W 34. minucie "Królewscy" mogli podwyższyć wynik spotkania. Strzał Federico Valverde odbił się jednak od słupka, a przy dobitce kunszt pokazał Ter Stegen. Chwilę później wydawało się, że w polu karnym Mendy sfaulował Dembele. Sędzia Gil Manzano nie wskazał jednak na wapno.
FC Barcelona najlepszą okazję do wyrównania w pierwszej połowie miała za sprawą Leo Messiego. Argentyńczyk z rzutu rożnego... trafił w słupek.
Ronald Koeman w przerwie wpuścił na boisko Griezmanna i gra Barcelony zaczęła się zazębiać. W 60. minucie przyjezdnym nadzieje dał Migueza. 21-latek dostał podanie od Alby i z bliska wpakował piłkę do siatki.
Od tego momentu mecz się otworzył, choć gęsto padający deszcz utrudniał rywalizację. Obie drużyny tworzyły kolejne sytuacje, po których piłka mogła wpaść do siatki. Wykończenia brakowało jednak zarówno Kroosowi, Vinicusowi, Messiemu czy Minguezie.
W ostatnich minutach FC Barcelona mocno naciskała na rywali. W 83. minucie w polu karnym padł Braithwaite, ale sędzia nie użył gwizdka. W 90. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Casemiro i musiał opuścić boisko.
Tuż przed w poprzeczkę trafił Moriba. "Królewscy" przetrwali jednak oblężenie własnego pola karnego i zgarnęli trzy punkty. Dzięki temu wskoczyli na pozycję lidera tabeli. Mają tyle samo punktów co Atletico Madryt. "Rojiblancos" rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Betfan
1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

0
Emocje do ostatniej minuty, kontrowersje i futbol na najwyższym poziomie. Za to kochamy El Clasico :)
10 kwi 2021 | 22:54
0
Real zasłużył na tą wygraną,pierwsza połowa w ich wykonaniu bardzo dobra,szkoda tej poprzeczki w ostatniej akcji,ale Real też miał słupek,także karma wróciła,no cóż będzie ciekawie do samego końca sezonu.
10 kwi 2021 | 23:08
0
Doskonale bronili aż do momentu w którym musiał wejść do gry Odriozola, potem wszystko się posypało i każdy atak szedł jego strona. Zasłużone zwycięstwo bezdyskusyjnie, mnóstwo niewykorzystanych okazji, ale mega, mega nerwowo do ostatniej sekundy. Głównie za sprawa zmiany na prawej obronie.
10 kwi 2021 | 22:57
0
Najlepsza akcja Messiego jak zmarzł i się przebrał.
0
Ale nerwówka była pod koniec. Real fajna pierwsza połowa zdominowany środek pola i kontry jak za czasów Mourinho. Druga już gorzej szkoda zmarnowanych szans bo z mogło być 3 albo 4-1. Bardzo ważne trzy punkty. Walka o mistrza bedzie trwała do końca. HALA MADRID !!!!!!!
0
Chyba najlepszy klasyk ostatnich lat. Mnóstwo sytuacji z obu stron.
10 kwi 2021 | 22:55
0
Dobre meczycho
Barcelona próbowała ale nic z tego nie wynikało. Messi słabiutko Dembele i Griezmean szkoda gadać Busqets poruszał się jak wóz z węglem. Nie ma tu czego szukać winy sędziego Real zasłużył absolutnie na zwycięstwo mogli nawet wygrać wyżej gdyby zachowali więcej zimnej krwi.
0
Barcelona próbowała ale nic z tego nie wynikało. Messi słabiutko Dembele i Griezmean szkoda gadać Busqets poruszał się jak wóz z węglem. Nie ma tu czego szukać winy sędziego Real zasłużył absolutnie na zwycięstwo mogli nawet wygrać wyżej gdyby zachowali więcej zimnej krwi. W dumie Kataloni jest wielu utalentowanych piłkarzy jak Dest,De Jong,Pedri, Trincao ale to melodia przyszłości. Na ten moment Real wyrasta na głównego pretendenta do mistrzostwa.
0
Real wspaniałe zagrał. Liczę, że zdobędą mistrzostwo. Barcelona jak zawsze słabo. Widać, dlaczego odpadli z LM.
10 kwi 2021 | 23:34
0
Mecz dobry, emocje do końca, gdyby Vinicius zachował zimną krew w kilku sytuacjach to mogłoby się tu skończyć wysokim wynikiem.
10 kwi 2021 | 23:12
0
Zidane, kurwa dlaczego zaryzykowałeś z Odriozolą? Martwi sytuacja Lucasa. Zwyciężył faworyt.. Messi znów kupa w klasyku a Benzema pokazuje kunszt. Jedziemy z Liverpoolem.
10 kwi 2021 | 23:19