Real Madryt. Thibaut Courtois: Nie mam wątpliwości, komu będę kibicował w finale

Thibaut Courtois: Nie mam wątpliwości, komu będę kibicował w finale
Christian Bertrand / Shutterstock.com
Autor: Daniel Makarewicz 6 maj 2021 | 14:00
Thibaut Courtois nie miał powodów do radości po wczorajszym meczu z Chelsea. Golkiper zapowiedział jednak, że w finale Ligi Mistrzów będzie trzymał kciuki za ekipę "The Blues".
Courtois w środowym wieczór na Stamford Bridge nie uchronił Realu Madryt przed porażką i odpadnięciem z Champions League. Bramkarz dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniach Wernera i Mounta.
Belg żałował, że na listę strzelców nie zdołał wpisać się Karim Benzema. Zdaniem golkipera ta akcja mogła odmienić losy rywalizacji.
- To był trudny mecz. W pierwszej połowie mieliśmy posiadanie piłki, ale nie stworzyliśmy wystarczająco dobrych okazji. Mieliśmy jedną dobrą po strzale Karima, ale Mendy popisał się świetną interwencją, a minutę później oni strzelili nam na 1:0. To utrudniło nam tworzenie kolejnych szans. W drugiej połowie staraliśmy się zdobyć bramkę, ale oni bardzo dobrze bronili i po kontrach mogli zabić mecz wcześniej - ocenił.
- Liga Mistrzów nie jest łatwa. Czasami grasz z drużyną, która jest lepsza, tak jak dziś, i nie możesz za wiele zrobić - dodał.
W finale Champions League zmierzą się więc drużyny Chelsea i Manchesteru City. Courtois, który przed laty bronił barw "The Blues", wyjawił, za kogo będzie trzymał kciuki.
- Chelsea to świetna drużyna, sam przeżyłem w tym klubie wspaniałe lata. Bardzo chciałem wygrać, ale to nam się nie udało. Nie mam wątpliwości, komu będę kibicował w finale. W pełni będę wspierał Chelsea. Mam tam paru przyjaciół i kolegów. Mogę im teraz tylko życzyć wszystkiego najlepszego - podsumował.
TYLKO DO 19.06, 23:59. Bez wpłaty własnej, bez ryzyka i bez obrotu w ETOTO z kodem MECZYKI5 - SPRAWDŹ
Źródło: realmadryt.pl/chelseapoland.com

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
Tylko do 19.06!

TYLKO DO 19.06, GODZ. 23:59! 5 PLN bez depozytu i 100 PLN zakład bez ryzyka, bez obrotu. Jeśli przegrasz, otrzymujesz kasę z powrotem i możesz ją od razu wypłacić.

Dyskusja 9

6 maj 2021 | 14:37
0
Courtois w odróżnieniu od Hazarda nie ma co liczyć mimo wszystko na sympatię kibiców Chelsea, nawet po takiej wypowiedzi. Zamieszane podczas jego odejścia będzie zapamiętane mu zapewne do końca kariery.
6 maj 2021 | 15:26
0
Tym bardziej, że to przez jego odejście Chelsea musiała kupić nowego bramkarza. Dziś wiemy, że to był tragiczny transfer...
6 maj 2021 | 16:11
Teraz Chelsea ma swoje pięć minut ale znając rydzyka to w letnim okienku kupi Mbappe/Haalanda i znowu jego klub będzie wszystko wygrywał.
0
6 maj 2021 | 16:16
0
O, pojawił się kolejny sezonowiec Srelsi. :D:D
Courtois ma głęboko w dupie "sympatię kibiców Chelsea" jełopku.
6 maj 2021 | 16:57
0
A my mamy głęboko w dupie Courtois ;)
6 maj 2021 | 14:04
0
Zagrał bardzo dobry mecz👍 Mam nadzieje ze po tych słowach kibice Realu tez go nie zjadą..
6 maj 2021 | 14:25
0
Dlaczego mają go zjeść. Podobnie jak Hazard też gral kilka lat w Chelsea więc woli kibicować im niż City mimo okoliczności w jakich odszedł.
6 maj 2021 | 19:29
0
Gdyby nie jego interwencje wynik byłby zupelnie wyższy niż 2:0.
6 maj 2021 | 20:22
0
Gdy Courtois odchodził z Chelsea, zrobił to w niezbyt godny sposób i fani Chelsea mieli prawo czuć się urażeni.
Hazard odchodził jako wielka gwiazda, której nikt raczej nie miał za złe że przechodzi do innego klubu.
W 2021 jest odwrotnie.
Hazard świruje ze szczęścia, gdy Chelsea wygrywa z Realem, za co każdy fan Realu ma prawo być na niego wściekły.
Courtois, natomiast, zachowuje godność - i chociaż Chelsea to jego były klub, któremu w finale będzie kibicował, to pamięta, że teraz jest graczem Realu i nie odstawia szopek po meczu.
Szacunek dla belgijskiego golkipera za to.