Real Madryt w ostatniej chwili wyrwał remis w LM! Wygrane Liverpoolu, Manchesteru City i Atletico [WIDEO]

screen z tv
Autor: Maciej Pietrasik 27 paź 2020 | 22:55
Real Madryt w ostatniej chwili zapewnił sobie pierwszy punkt w Lidze Mistrzów. "Królewscy" rzutem na taśmę zremisowali wyjazdowy mecz z Borussią Moenchengladbach. Komplet "oczek" zgarnęli za to zawodnicy Liverpoolu, Atletico i Manchesteru City.
Grupa A
Mecz Atletico Madryt z Red Bullem Salzburg zapowiadany był jako starcie żelaznej defensywy w drużynie Diego Simeone z polotem i fantazją ekipy z Austrii. "Los Colchoneros" nie zamierzali nastawiać się jednak wyłącznie na obronę.
W 29. minucie Hiszpanie wyszli na prowadzenie. Sprzed pola karnego przymierzył Marcos Llorente, a piłka po rękach bramkarza zatrzepotała w siatce. Wydaje się, że golkiper Salzburga mógł zachować się w tej sytuacji nieco lepiej.
Na przerwę obie drużyny schodziły jednak przy wyniku 1:1, bo stan spotkania wyrównał Dominik Szoboszlai. Na samym początku drugiej połowy Austriakom znów udało się zaskoczyć rywali.
Tym razem skutek przyniosła błyskawiczna kontra. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska niepewnie interweniował Jan Oblak - piłka po rękach golkipera trafiła do Berishy, który nie zmarnował tej okazji.
Z prowadzenia Red Bull nie cieszył się jednak długo. Już w 52. minucie było 2:2, gdy ładną zespołową akcję Atletico wykończył Joao Felix. Portugalczykowi nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić futbolówkę w pustej już bramce.
Obie drużyny zamierzały walczyć o pełną pulę i ostatecznie trafiła ona do Atletico. Bohaterem został Felix, zdobywając drugiego gola - tym razem po rzucie rożnym i podbramkowym zamieszaniu.

śr. wiek: 24.9 lat
W drugim meczu tej grupy Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Lokomotiwem Moskwa 2:1. Relację z tego spotkania przeczytacie TUTAJ.
Grupa B
Zawodnicy Realu Madryt na początek rozgrywek w fatalnym stylu przegrali 2:3 z Szachtarem Donieck i dziś musieli szukać kompletu punktów, aby jeszcze bardziej nie skomplikować swojej sytuacji w Champions League. Zinedine Zidane tym razem postanowił nie rotować składem - w porównaniu do El Clasico dokonał tylko jednej zmiany.
Zaczęło się nie najgorzej dla "Królewskich", którzy początkowo byli stroną przeważającą. Dwie dobre okazje zmarnował Karim Benzema. Najpierw Francuz uderzył nad poprzeczką, a później jego uderzenie znakomicie obronił Yann Sommer.
W 33. minucie to Borussia otworzyła jednak wynik spotkania. Alassane Plea dograł do Marcusa Thurama, a francuski napastnik pewnym uderzeniem pokonał Courtoisa. Analiza VAR potwierdziła, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Od początku drugiej połowy Real rzucił się do odrabiania strat. Już w 46. minucie bardzo blisko wyrównania był Marco Asensio. Skrzydłowy "Królewskich" trafił jednak w poprzeczkę i wynik się nie zmienił. A piłkarze z Gladbach byli zdecydowanie skuteczniejsi.
Strzał Plei z 58. minuty zdołał jeszcze odbić Courtois, ale przy dobitce Thurama golkiper był już bezradny. Winę za tego gola ponosi niewątpliwie Benjamin Mendy, który złamał linię spalonego.
"Królewscy" do samego końca starali się odrobić straty. Gola kontaktowego w końcówce zdobył jeszcze Karim Benzema. Wysiłki gości ostatecznie przyniosły skutek.
Już w doliczonym czasie gry piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu zgrał Sergio Ramos, a z bliska rezultat na 2:2 ustalił Casemiro. "Królewscy" wciąż pozostają jednak tylko na czwartym miejscu.

śr. wiek: 26.4 lat
W drugim spotkaniu grupy B Szachtar Doniec zremisował 0:0 z Interem Mediolan. Relację możecie znaleźć TUTAJ.
Grupa C
Drugie zwycięstwo w fazie grupowej odnieśli zawodnicy Manchesteru City. Podopieczni Pepa Guardioli wyjechali z kompletem punktów z Marsylii, gdzie pokonali miejscowy Olympique.
Kevin de Bruyne wyleczył już kontuzję i wrócił do podstawowego składu. Belg po raz kolejny udowodnił, że dla aktualnych wicemistrzów Anglii jest postacią nie do zastąpienia. To właśnie on w dużej mierze zapewnił "The Citizens" zwycięstwo.
Kluczem okazała się akcja z 18. minuty. Wówczas Belg przechwycił piłkę w polu karnym i natychmiast zagrał do Ferrana Torresa. Hiszpan miał przed sobą pustą bramkę i nie zmarnował tej szansy.
W drugiej połowie goście mogli już grać na nieco większym luzie, szczególnie gry w 76. minucie rezultat podwyższył Ilkay Gundogan. Ostatecznie skończyło się wynikiem 3:0, a De Bruyne dołożył drugą asystę, obsługując Raheema Sterlinga.

śr. wiek: 26.2 lat
W drugim meczu tej grupy cenne trzy punkty zgarnęli piłkarze FC Porto. Spotkanie z Olympiakosem Pireus było wyrównane, lecz ostatecznie zakończyło się zwycięstwem mistrzów Portugalii.
Grecy pierwszą bramkę stracili tak naprawdę na własne życzenie. Stracili piłkę po nieudolnym zagraniu jednego ze stoperów. W podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Fabio Vieira i zapewnił Porto wygraną.
Olympiakos starał się za wszelką cenę odrobić straty, lecz w końcówce Porto dobiło rywali. Rezultat na 2:0 ustalił Sergio Oliveira.

Grupa D
Liverpool dopisał co prawda do swojego konta drugą wygraną, lecz Juergen Klopp ma spory ból głowy. W spotkaniu z Midtjylland jego drużyna nie zachwyciła, a na domiar złego szkoleniowiec stracił kolejnego ważnego piłkarza.
Niedawno kontuzja na wiele miesięcy wykluczyła ostoję defensywy "The Reds", Virgila van Dijka. Na środek obrony przesunięto więc Fabinho. Piłkarz musiał jednak opuścić boisko w 30. minucie ze względu na uraz.
Na pocieszenie zwycięzcom Champions League z 2019 roku pozostało zwycięstwo. W 55. minucie rywalom urwał się Trent-Alexander Arnold i wyłożył piłkę Diogo Jocie.
Ostatecznie skończyło się rezultatem 2:0. Już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego trafił Mohamed Salah.

śr. wiek: 25.9 lat
Można było spodziewać się, że w starciu Atalanty Bergamo z Ajaksem Amsterdam nie zabraknie goli oraz emocji i tak rzeczywiście się stało. Do przerwy byliśmy zresztą świadkami sporej niespodzianki.
Włosi, którzy na inaugurację rozbili Midtjylland, tym razem zaczęli zdecydowanie gorzej. Na początku pierwsze skrzypce grał 19-letni Lassina Traore.
To właśnie po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Dusan Tadić. Później snajper z Burkina Faso sam wpisał się na listę strzelców, w ekwilibrystyczny sposób pokonując Sportiello.
Atalanta nie zamierzała się jednak poddawać i w drugiej części spotkania bardzo szybko doprowadziła do remisu dzięki Duvanowi Zapacie. Kolumbijczyk skompletował dublet w ciągu sześciu minut i z trzema bramkami na koncie jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców Champions League.

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 71

28 paź 2020 | 11:01
0
No i gdzie to wideo?
28 paź 2020 | 08:11
0
Wjeżdżam w komentarze i 90% to "jebać Real i twoją matkę". Panowie kiedy wy w końcu dorośniecie xDDDD
28 paź 2020 | 06:43
0
Szkoda Lewego ;/ kurde chłopak teraz walnie h-tricka z Salzburgiem, a potem będzie dokładał po 2-3.
28 paź 2020 | 03:20
0
Frajerski Real znów uciekł z pod topora!
28 paź 2020 | 01:51
0
To pokazuje ile CR7 dawał realowi. Hazardowi nie udało się wejść w Jego buty, a szkoda.
0
ktoś wytłumaczy dlaczego według meczyków david neres grał na środku obrony i czy faktycznie tak było?
27 paź 2020 | 23:31
0
Real Madryt najlepszy klub na świecie reszta to zwykłe Ogórki np bayern monachium haha

TYLKO REAL Wielki Real on wygra teraz ligę mistrzów

słaby bayern monachium ledwo wygrał z lokomotiv haha śmiech na sali liga niemiecka liga ógórkowa
27 paź 2020 | 23:55
0
Piękne samozaoranie, skoro niemiecka liga to liga ogórkowa to jak nazwac Sreal który ledwo zremisował z niemiecka druzyną :D:D:D:D
28 paź 2020 | 01:46
0
liga mniej niż zeroo
28 paź 2020 | 06:19
0
Po co reagujesz na trolla komentarz który założył konto specjalnie by dostać minusy. Zapewne to jakiś kibic Barcelony...
0
Z twoim 10 w tabeli 10rsenalem tez by wygral.
28 paź 2020 | 00:57
0
Ciota
28 paź 2020 | 00:55
0
Marne kluby nie potrafią wygrać ligi mistrzów, chociaż były dwa razy w finale.
Mówi ci to coś?
28 paź 2020 | 09:43
0
Masz coś świeżego jesz też bułki z przed pięciu lat czy idziesz do piekarni i kupujesz nowe świeże dziecinne zaczepki
0
Jak tam sie patrzy na Real z 12 miejsca w La lidze ?
27 paź 2020 | 23:19
0
Na Real Sociedad? No fajnie że prowadzą zamiast białych bobków z Madrytu 😏
27 paź 2020 | 23:03
Śmiechu warte. 14 dzień z pozytywnym wynikiem, zero objawów. Można się tylko domyślać jak jest wkur... nie mogąc zagrać z niedawnym wrogiem. Ale znając Ronaldo już ładuje akumulatory na rewanż.
0
Szkoda Borussi. Skazywane na pożarcie Szachtar i Borussia mogłyby sprawić niezłe niespodzianki.
0
znowu na farcie, ale to i tak nie te czasy, jak nie było VAR-u i Czakir pomagał...
28 paź 2020 | 16:04
0
Niewiarygodne, nadal ból dupska po oraniach Bayerniku? xD Chłopie, trzeba żyć dalej, bądź co bądź to już parę lat minęło xD xD
27 paź 2020 | 23:01
0
Real xdd
27 paź 2020 | 23:00
0
Piekny ból dupki bo Realowi udało sie uciec spod topora. Chuj wam na ryj meczykowe gimbusy. Boli ma bolec.
27 paź 2020 | 23:05