Real Madryt wydarł zwycięstwo Napoli! Wybitna gra "Królewskich" w drugiej połowie [WIDEO]

Screen Twitter
Real Madryt zwyciężył 4:2 (2:1) w hitowym spotkaniu Ligi Mistrzów. "Królewscy" zapracowali na to przede wszystkim w drugiej połowie, w której rozbili rywali.
Początek środowego spotkania okazał się niezwykle emocjonujący. Już w 9. minucie z bliska do siatki trafił Simeone, ale na odpowiedź ze strony Realu nie trzeba było długo czekać. Wznowienie, rajd Rodrygo i przepiękne uderzenie prosto w okienko bramki.
Jeszcze przed przerwą "Królewscy" poprawili swój dorobek dzięki zjawiskowemu Bellinghamowi. Reprezentant Anglii w idealny sposób wykorzystał długą piłkę posłaną przez Alabę.
Na początku drugiej połowy gospodarze zaskakująco przysnęli. Wykorzystało to Napoli, które doprowadziło do wyrównania dzięki uderzeniu Anguissy. Od tamtego momentu rozpoczęła się kanonada w wykonaniu zawodników Ancelottiego. Sygnał do ataku dał wpuszczony Joselu, ale w 62. minucie zmarnował on doskonałą okazję.
W 63. minucie Mazzarri musiał zdjąć poobijanego Zielińskiego, co jeszcze bardziej zwiększyło przewagę Realu w środku pola. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 77. minucie Meret uratował swój zespół, gdy wspaniale wybronił strzał Rudigera.
Kolejne minuty to kolejne akcje w wykonaniu Hiszpanów i świetne interwencje bramkarza Napoli. Sytuacja zmieniła się w 84. minucie, gdy rezerwowy Paz huknął nie do obrony dla golkipera przyjezdnych.
W końcówce Napoli - goniące wynik - otworzyło się, ale zostało za to boleśnie skarcone. Stan rywalizacji ustalił Joselu, który w 94. minucie w końcu skorzystał z wyśmienitego dogrania autorstwa Bellinghama. Tym samym Real wygrał 4:2 (2:1) i umocnił się na pierwszym miejscu w Grupie C. Napoli na ten moment nie jest jeszcze pewne awansu, gdyż wciąż może wyprzedzić je Braga.
Hubert Kowalczyk29 Nov 2023 · 23:01