Real Madryt wygrał derby z Atletico! Popis ofensywnego tria "Królewskich" [WIDEO]

Screen z TV
Real Madryt wygrał 2:0 z Atletico w niedzielnym hicie 17. kolejki La Liga. "Królewscy" zwyciężyli z lokalnym rywalem po trafieniach Karima Benzemy oraz Marco Asensio. Dwie asysty zaliczył Vinicius Junior.
To obrońcy tytułu w pierwszym kwadransie częściej utrzymywali się przy piłce, lecz nie przełożyło się to na klarowne sytuacje podbramkowe. Pierwsza groźniejsza akcja Realu od razu przyniosła natomiast gola.
Benzema zagrał na prawą stronę do Marco Asensio, ten posłał prostopadłe podanie do Viniciusa Juniora, a Brazylijczyk dośrodkował do francuskiego snajpera. Napastnik "Królewskich" strzałem z powietrza dał swojej drużynie prowadzenie.
W pierwszej połowie byliśmy świadkami sporej kontrowersji, gdy Dani Carvajal ostro faulował Antoine'a Griezmanna, a za swoje wejście nie zobaczył nawet żółtej kartki. Francuz miał z kolei w 35. minucie niezłą okazję na wyrównanie.
Huknął wówczas pod poprzeczkę, ale na posterunku był Thibaut Courtois, który popisał się świetną interwencją. W odpowiedzi szczęścia próbował Vinicius, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać Jana Oblaka.
W drugiej części spotkania golkiper Realu zatrzymał Joao Felixa. W 57. minucie "Królewscy" wyprowadzili natomiast kolejny zabójczy kontratak. Luka Jović zagrał na lewą stronę do Viniciusa, ten wypatrzył po drugiej stronie boiska Asensio, a Hiszpan skutecznie wykończył akcję.
Atletico starało się odpowiedzieć, na boisku pojawił się między innymi Luis Suarez, ale z ataków "Rojiblancos" niewiele wynikało. Przede wszystkim były one za wolne, aby poważnie zagrozić bramce Realu. Już w doliczonym czasie gry w polu karnym gospodarzy zrobiło się groźnie, ale Courtois ofiarnie obronił uderzenie Felixa, przyjmując strzał prosto na twarz.
"Królewscy" wygrali cały mecz 2:0 i wykonali kolejny duży krok w kierunku mistrzostwa kraju. Obecnie mają osiem punktów przewagi nad Sevillą, a Atletico wyprzedzają aż o trzynaście "oczek".
Maciej Pietrasik12 Dec 2021 · 22:55