Kolejne zwycięstwo Realu Madryt, piękny gol Asensio. RB Lipsk postawił twarde warunki [WIDEO]

Real Madryt pokonał RB Lipsk 2:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Królewscy" zainkasowali trzy punkty, chociaż mieli wiele problemów ze sforowaniem defensywy rywala.
Pierwsza połowa starcia nie obfitowała w zbyt wiele emocji. Real Madryt miał wyraźne problemy ze sforsowaniem defensywy rywala. Przed zmianą stron "Królewscy" byli schowani do defensywy - dominowało RB Lipsk, które miało dwie dogodne okazje do zdobycia bramki.
Niemcom zabrakło jednak skuteczności. To zaś sprawiało, że do szatni oba zespoły zeszły z bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie sytuacja dla gospodarzy wcale nie wyglądała lepiej. Real Madryt grał dość powolnie, a Carlo Ancelotti zwlekał ze zmianami. Ostatecznie Włoch pierwszy ruch wykonał dopiero w 64. minucie, gdy na boisku zameldował się Marco Asensio.
Hiszpan wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, ale zanim to zrobił, najpierw do siatki trafił Fede Valverde. Urugwajczyk w 80. minucie wykorzystał bardzo dobre podanie ze strony Viniciusa Jr., nawinął rywala i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania na 1:0.
Marco Asensio doszedł zaś do głosu w samej końcówce. Piękne trafienie skrzydłowego przypieczętowało zwycięstwo Realu Madryt, który, mimo trudności, wygrał z Lipskiem 2:0 (0:0).
Hubert Kowalczyk14 Sep 2022 · 22:55