Real Madryt zabawił się z Elche! "Królewscy" rozbili rywali, dublet Benzemy i piękna bomba Modricia [WIDEO]

Real Madryt nie może pozwolić sobie na kolejne wpadki w La Liga, jeśli myśli o walce o mistrzostwo Hiszpanii. W środowy wieczór "Królewscy" wygrali zaległe spotkanie z Elche, rozbijając rywali aż 4:0.
W ostatnim czasie podopieczni Carlo Ancelottiego regularnie tracili punkty na krajowym podwórku. W efekcie rosła ich strata do prowadzącej FC Barcelony. W środę "Los Blancos" zmniejszyli jednak przewagę "Blaugrany".
W starciu z Elche gospodarze byli zdecydowanymi faworytami. Bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w ósmej minucie świetnym rajdem popisał się Marco Asensio, który wpadł w pole karne i wpisał się na listę strzelców.
Później pierwsze skrzypce w zespole gospodarzy grał Karim Benzema. Francuz w pierwszej dobrej okazji spudłował, niezbyt precyzyjnie główkując z kilku metrów. Później popisał się jednak dubletem.
Najpierw napastnik wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką jednego z rywali. W doliczonym czasie gry raz jeszcze pokonał Badię i do przerwy Real prowadził dzięki temu aż 3:0.
W drugiej części spotkania gospodarze nie musieli już forsować tempa. W stuprocentowej sytuacji znalazł się Rodrygo, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Elche. Później Badia zatrzymał również uderzenie Asensio.
W 80. minucie dobrą akcję przeprowadzili dwaj pomocnicy - Camavinga podał do Modricia, a ten z kilkunastu metrów huknął w samo okienko, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla "Królewskich".
Real odniósł pewne zwycięstwo i nieco zmniejszył straty do FC Barcelony. Te wciąż są jednak spore - obecnie przewaga "Blaugrany" nad obrońcami tytułu wynosi osiem punktów.
Maciej Pietrasik15 Feb 2023 · 22:55