Real Madryt znów stracił punkty w La Liga! Remis w hicie kolejki, FC Barcelona ma się z czego cieszyć

Colas Buera / PRESSIN/SIPA USA/PressFocus
Real Madryt w niedzielny wieczór zremisował 0:0 z Realem Sociedad w hicie 19. kolejki La Liga. Z takiego wyniku z pewnością najbardziej zadowolona jest FC Barcelona, która w ligowej tabeli wyprzedza oba zespoły.
"Blaugrana" w ostatnim meczu z Gironą nie zachwyciła, ale zdobyła komplet punktów. W niedzielę tego samego nie zdołali zrobić "Królewscy". Spotkanie na Santiago Bernabeu mocno rozczarowało.
W szóstej minucie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, ale Sorloth ostatecznie nie zdołał oddać strzału. W odpowiedzi szczęścia próbował Vinicius, lecz posłał piłkę obok bramki.
Z biegiem czasu stołeczny zespół coraz mocniej spychał rywali do defensywy. Niezłe okazje mieli Benzema, Vinicius oraz Ceballos. Dwaj pierwsi trafiali prosto w bramkarza, ostatni nieznacznie spudłował.
Na początku drugiej części spotkania Real znów ruszył do ataku. Po raz kolejny niecelnie strzelał Ceballos, Remiro poradził sobie z uderzeniem Viniciusa. Gdy goście z Sociedad mieli okazję na kontrę, fatalnie wykończył ją Sorloth.
W 69. minucie to Courtois musiał się mocno wysilić, ale Belg poradził sobie z uderzeniem Navarro. Po chwili Remiro znakomicie wybronił strzał Viniciusa. W końcówce spotkania ataki gospodarzy opadły, za to ekipa z Kraju Basków próbowała zaskoczyć rywali.
Szczęścia próbował między innymi Kubo, lecz jego strzał był zbyt lekki, aby sprawić problemy bramkarzowi. Ostatecznie mimo pięciu doliczonych minut wynik nie uległ już zmianie.
Remis 0:0 to doskonała wiadomość dla FC Barcelony. "Blaugrana" powiększyła bowiem przewagę nad najgroźniejszymi ligowymi rywalami. Real Madryt traci do lidera już pięć punktów, a Real Sociedad osiem "oczek".
Maciej Pietrasik29 Jan 2023 · 22:55