Real Sociedad liderem ligi hiszpańskiej! Remis w derbach Kraju Basków [WIDEO]

Pablo Morano/Pressfocus
Real Sociedad zremisował 1:1 z Athletikiem. Podopieczni Imanola Alguacila wskoczyli na fotel lidera ligi hiszpańskiej.
Już w 2. minucie piłkarze z Bilbao domagali się odgwizdania rzutu karnego. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu na Inakim Williamsie.
Pierwszą dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Alexander Isak. Szwed oddał groźny strzał z pola karnego. Unai Simon musiał się nagimnastykować, aby sparować piłkę na rzut rożny.
Po dwóch kwadransach Real Sociedad wyszedł z dobrze zapowiadającą się kontrą. Alexandra Sorlotha kapitalnym wślizgiem powstrzymał Inigo Martinez, oddalając zagrożenie.
W 48. minucie pojedynek powietrzny wygrał Raul Garcia. Ofensywny pomocnik głową spróbował zmylić Alexa Remiro. Bramkarz Realu zachował czujność, broniąc strzał.
W końcu Isak dopiął swego. Szwed otworzył wynik spotkania, wykorzystując rzut karny podyktowany za przewinienie Inigo Martineza.
W 84. minucie środkowy obrońca wyleciał z boiska. Tym razem zaatakował Isaka i obejrzał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu.
Athletic grał w osłabieniu, ale udało mu się doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry Iker Muniain oddał strzał z rzutu wolnego. Po niepewnej interwencji Remiro piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.
Był to ostatni akcent derbów Kraju Basków. Real Sociedad zajmuje obecnie pierwsze miejsce w lidze z przewagą jednego punktu nad Realem Madryt. Podopieczni Carlo Ancelottiego rozegrali jednak jedno spotkanie mniej.
Adam Kłos31 Oct 2021 · 22:54