Remis Irlandii z Walią, wygrana Austrii

Vlad1988/Shutterstock
Irlandia bezbramkowo zremisowała z Walią, a Austria pokonała Mołdawię 1:0 w meczu 5. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2018.

Kibice zgromadzeni w piątkowy wieczór na Aviva Stadium nie obejrzeli żadnych goli. Goście spotkania nie potrafili wykorzystać przewagi na boisku, bowiem Irlandczycy od 69. minuty grali w dziesiątkę, po tym jak czerwona kartką został ukarany dla Neil Taylor.

W innym meczu tej grupy Austria pokonała Mołdawię 1:0. Pierwszego gola na rzecz zespołu Marcela Kollera strzelił w 75. minucie Marcel Sabitzer. W tej sytuacji asystował mu Marko Arnautović. Drugą bramkę zdobył natomiast Martin Harnik w 90. minucie.

Podział punktów sprawił, że Irlandia spadła na drugą pozycję w tabeli grupy D, ale ma tyle samo punktów co liderująca Serbia. Walijczycy zajmują z kolei trzecie miejsce, a Austriacy czwarte. Stawkę zamyka Mołdawia, która ma na koncie tylko jedno "oczko".