Remis w sparingu z Rosją! Szybki gol Świerczoka, fatalne błędy przy stracie bramki [WIDEO]

Rafał Rusek/Pressfocus
Polska zremisowała 1:1 w towarzyskim meczu z Rosją. Bramkę dla naszej reprezentacji zdobył Jakub Świerczok.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób. Już w 4. minucie Jakub Świerczok otworzył wynik po podaniu od Przemysława Frankowskiego. Całą akcję świetnym podaniem zainicjował Mateusz Klich.
Po dobrym początku "Biało-Czerwoni" nieco spuścili z tonu i to Rosjanie zaczęli dochodzić do głosu. W 21. minucie Aleksandr Golovin świetnie obsłużył Vyacheslava Karavaeva, który trafił do siatki. Błędy w tej sytuacji popełnili Tymoteusz Puchacz i Łukasz Fabiański.
W 30. minucie Świerczok mógł po raz kolejny zaskoczyć rywali. Napastnik zszedł na skrzydło i zdecydował się na tzw. centrostrzał. Piłka po jego zagraniu odbiła się od poprzeczki. W 41. minucie napastnik Piasta Gliwice znów spróbował trafić do siatki, tym razem głową, ale jego uderzenie obronił Shunin. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.
Tuż po przerwie groźną akcję Rosjan zapoczątkował Artem Dzyuba. Napastnik Rosji wziął na plecy Michała Helika i Tomasza Kędziorę, przedostał się blisko pola karnego, po chwili piłka trafiła do Golovina, ale ten oddał niecelny strzał.
W 56. minucie przed szansą na wynagrodzenie błędu z pierwszej połowy stanął Puchacz. Lewy obrońca podszedł do rzutu wolnego, jednak przestrzelił.
W drugiej połowie Paulo Sousa przeprowadził wiele roszad, próbując zmienić obraz gry. Na murawie zameldowali się m.in. Kamil Jóźwiak, który zanotował dobrą zmianę, a także Jakub Moder, Kacper Kozłowski czy Karol Linetty.
W 90. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kozłowski, jednak zabrakło mu nieco precyzji. Wynik już nie uległ zmianie. Mecz zakończył się remisem 1:1. Za tydzień Polska zagra ostatni sparing przed mistrzostwami Europy. Rywalem będzie Islandia. 14 czerwca nasza reprezentacja zmierzy się ze Słowacją w pierwszym meczu na EURO.
Adam Kłos01 Jun 2021 · 22:36