Remis w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Stal Mielec śrubuje passę bez zwycięstwa [WIDEO]

Press Focus
Śląsk Wrocław zremisował ze Stalą Mielec 1:1 w pierwszym sobotnim meczu Ekstraklasy. Dla gości to dziewiąte ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.
Wszystko, co najistotniejsze, wydarzyło się na początku meczu. Śląsk objął prowadzenie już w 7. minucie. Po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego piłkę głową do bramki skierował niekryty Erik Exposito.
Stal odpowiedziała niemal natychmiast. Po rozegraniu rzutu rożnego przed pustą bramką znalazł się Rauno Sappinen i z bliska wbił do niej piłkę.
Oba zespoły w pierwszej połowie stworzyły sobie kolejne okazje. Szanse dla Śląska zmarnowali John Yeboah i Exposito. Blisko gola dla gości był Arkadiusz Kasperkiewicz, który trafił w poprzeczkę.
Gospodarze szanse na zadanie decydującego ciosu mieli w 77. minucie. Yeboah minął wtedy Bartosza Mrozka, ale nie trafił do bramki.
Po remisie oba zespoły mają na koncie po 30 punktów. Stal jest dziesiąta, Śląsk - jedenasty. Oba zespoły mogą stracić swoje pozycje po dokończeniu kolejki.
Marcin Karbowski18 Mar 2023 · 14:28