Remis WBA z Liverpoolem, wysoka porażka Swansea z City, grali Krychowiak i Fabiański

MediaPictures.pl/Shutterstock
Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrało u siebie z Manchesterem City 0:4 (0:2), a West Bromwich Albion z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie bezbramkowo zremisowało z Liverpoolem w środowym meczach 17. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Grzegorz Krychowiak grał od pierwszej minuty na Anfield. Polak przebywał na murawie do 79 minuty. W spotkaniu Liverpoolu z WBA nie padły żadne bramki.
Na Liberty Stadium całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Fabiański. Bramkarza reprezentacji Polski najpierw zaskoczył z bliska David Silva. Hiszpanowi osiemnaście minut przed przerwą precyzyjnie dośrodkował Portugalczyk Bernardo Silva.
Siedem minut później podwyższył uderzeniem z rzutu wolnego Belg Kevin De Bruyne. Siedem minut po zmianie stron swojego drugiego gola w tych zawodach zdobył w sytuacji sam na sam David Silva, któremu tym razem asystował Raheem Sterling.
Zespół z Walii pogrążył jeszcze pięć minut przed końcem Sergio Aguero. Argentyńczyk nie dał szans Fabiańskiemu po kapitalnej indywidualnej akcji.
Dzięki szesnastej wygranej w sezonie niepokonani dotąd podopieczni Josepa Guardioli umocnili się na pozycji lidera tabeli. "Łabędzie" doznały jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamykają klasyfikacji.