Remontada na Anfield! Liverpool dokonał niemożliwego! Pokonał Barcelonę 4:0 i zagra w finale LM! [WIDEO]

MitchGunn/Shutterstock
Liverpool rozbił Barcelonę 4:0 w rewanżu na Anfield i awansował do finału Ligi Mistrzów!
Lepiej w mecz weszli podopieczni Jurgena Kloppa. Już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Do dobitej piłki przez Ter Stegena po strzale Hendersona, dopadł Origi i umieścił ją w siatce.
Za moment katastrofalny w skutkach błąd mógł popełnić Sergi Roberto. Zbyt słabo wycofał piłkę do Ter Stegena, ale niemiecki golkiper w ostatniej chwili ubiegł nadbiegającego Origiego.
W kolejnych minutach do głosu doszli goście - najpierw Alisson skutecznie interweniował przy próbie Messiego, a po chwili Argentyńczyka powstrzymał Fabinho.
To nie był koniec ostrzeliwania bramki "The Reds". Za moment uderzali jeszcze Coutinho i Suarez, ale znowu Alisson ratował swój zespół. W odpowiedzi z ostrego kąta strzelał Robertson, ale tym razem na posterunku był Ter Stegen.
Druga odsłona znowu zaczęła się od bramki. Autorem gol na 2:0 był Wijnaldum. Alexander-Arnold wygarnął piłkę na prawym skrzydle, zagrał płasko do Holendra, który mocnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Dwie minuty później było już 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Wijnaldum. Shaqiri dośrodkował w pole karne, a pomocnik wpakował futbolówkę do bramki po uderzeniu głową.
W 79 minucie czwartego gola dla "The Reds" strzelił Origi. Alexander-Arnold ustawił piłkę na narożniku boiska, sygnalizował krótkie rozegranie, po czym dośrodkował w pole karne, a zupełnie zaskoczeni zawodnicy Barcelony przypatrywali się tylko, jak belgijski napastnik pakuje piłkę do siatki.
Zawodnicy Kloppa pokonali Barcelonę 4:0 i zagrają w finale Ligi Mistrzów.
Jakub Kreśliński07 May 2019 · 22:55