Reprezentacja Anglii pokonała Ukrainę. Piękne sceny przed meczem na Wembley, ładne gole Kane'a i Saki [WIDEO]

Reprezentacja Anglii pokonała Ukrainę 2:0 w najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Trzy punkty "Synom Albionu" dały gole Harry'ego Kane'a oraz Bukayo Saki. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem byliśmy świadkami pięknych obrazków na Wembley.
Nasi wschodni sąsiedzi mimo trwającej rosyjskiej inwazji przystąpili do eliminacji do europejskiego czempionatu. W pierwszej kolejce pauzowali i rywalizację rozpoczęli dopiero w niedzielę, od starcia na Wembley.
W Londynie goście wyszli na murawę otuleni w narodowe flagi. Po odegraniu hymnów narodowych piłkarze obu drużyn stanęli to wspólnego zdjęcia z ukraińską flagą i napisem "pokój", apelując o zakończenie wojny.
Na murawie zdecydowanie lepsi byli podopieczni Garetha Southgate'a. W dwóch dobrych sytuacjach w bramkę nie zdołał trafić Harry Kane. Skuteczniejszy był w 37. minucie, gdy dostał idealne podanie od Bukayo Saki.
Później to zawodnik Arsenalu wpisał się na listę strzelców dzięki pięknemu uderzeniu z dystansu. W efekcie do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili 2:0, będąc zespołem zdecydowanie lepszym od rywali.
W drugiej części spotkania nadal to gospodarze byli stroną przeważającą. Niecelnie strzelali między innymi Maddison oraz Saka. W obu ekipach mieliśmy także kilka roszad.
Zmiany personalne nie przyniosły jednak efektu w postaci kolejnych goli. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Gallagher oraz Maguire. Anglicy wygrali cały mecz 2:0 i są liderami grupy C, wyprzedzając Macedonię Północną oraz Włochy. Ukraina na razie jest ostatnia.
Maciej Pietrasik26 Mar 2023 · 19:56