Reprezentacja Holandii nowym liderem polskiej grupy. "Oranje" całkowicie zdominowali Bośnię [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Holandii bez najmniejszych problemów pokonała Bośnię i Hercegowinę w meczu 5. kolejki Ligi Narodów. "Pomarańczowi" zwyciężyli 3:1 i wysunęli się na czoło tabeli. Dwie bramki zdobył Georginio Wijnaldum.
Spotkanie Holandii z Bośnią miało bardzo duże znaczenie dla losów naszej grupy. Gdyby gospodarze nie wygrali, Polacy stanęliby przed wielką szansą na zapewnienie sobie awansu do Final Four już dzisiejszego wieczoru.
W Amsterdamie "Oranje" od początku zdominowali jednak rywali. Już w trzeciej minucie bliski gola był Wijndal, ale trafił tylko w słupek. Trzeba jednak przyznać, że obrońca starał się dośrodkowywać, a bramka byłaby dość przypadkowa.
Po chwili gospodarze mogli już jednak cieszyć się z gola. Denzel Dumfries dograł z prawej strony pola karnego do Georginio Wijnalduma, a graczowi Liverpoolu nie pozostało nic innego, jak z bliska umieścić futbolówkę w pustej bramce.
W 13. minucie było już 2:0. Tym razem z lewej strony piłkę w pole karne dorzucił Memphis Depay, Steven Berghuis zgrał ją do Wijnalduma, który znów nie pomylił się z bliska.
Do przerwy Holendrzy powinni prowadzić jeszcze wyżej, lecz spory błąd popełnił arbiter. Odgwizdał on spalonego Luuka de Jonga, choć podający mu Berghuis znajdował się przed partnerem.
W drugiej połowie ataki gospodarzy trwały dalej. W 51. minucie Ibrahim Sehić obronił uderzenie Memphisa Depaya, lecz kilka chwil później wobec kolejnej koronkowej akcji "Pomarańczowych" był już bezradny.
Zawodnik Olympique Lyon podwyższył rezultat, korzystając z kolejnego świetnego dogrania Berghuisa. Wówczas stało się jasne, że Holendrom nic nie odbierze już zwycięstwa.
Co prawda Bośniaków stać było jeszcze na gola honorowego autorstwa Prevljaka, ale defensywa gospodarzy nie pozwoliła sobie na więcej błędów. Przeciwnie - to "Oranje" nadal atakowali.
Wynik już się jednak nie zmienił. Zwycięstwo 3:1 dało reprezentacji Holandii awans na pierwsze miejsce w tabeli naszej grupy. Bośniacy stracili natomiast jakiekolwiek szanse na utrzymanie w elicie.