Reprezentacja Polski pokonała Albanię! Triumf młodzieżówki, gole Musiałowskiego i Włodarczyka [WIDEO]

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała rówieśników z Albanii w meczu towarzyskim. Biało-czerwoni wygrali 2:0.
Od pierwszego gwizdka zaatakowali podopieczni Michała Probierza. W 4. minucie Jakub Kałuziński minął rywala przed polem karnym, po czym oddał mocny, ale niecelny strzał z dystansu. Chwilę później zza szesnastki chybił też Michał Rakoczy.
Biało-czerwoni w 11. minucie otworzyli wynik spotkania. Mateusz Musiałowski trafił do siatki, oddając strzał lewą nogą.
Po kwadransie Aleksander Buksa skierował piłkę do bramki. Gol środkowego napastnika nie został jednak uznany, ponieważ sędziowie dopatrzyli się spalonego na wcześniejszym etapie akcji. W 25. minucie Musiałowski poszukał okazji na skompletowanie dubletu, ale tym razem jeden z rywali zablokował gracza Liverpoolu. W kolejnej akcji Tomasz Wójtowicz zwiódł rywala, jednak z jego uderzeniem poradził sobie albański golkiper.
Jeszcze przed przerwą Kałuziński był bliski zdobycia bramki. Pomocnik huknął z dystansu, a piłka odbiła się od poprzeczki. W 52. minucie Bartłomiej Kłódka powinien trafić na 2:0. Doszedł on do pozycji strzeleckiej w polu karnym Albanii, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 70. minucie Musiałowski skoksował w szesnastce rywali.
Drugą bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Szymon Włodarczyk. W 82. minucie napastnik pewnym strzałem pokonał bramkarza Albanii.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Podopieczni Michała Probierza wygrali 2:0. Dziś o godzinie 20:45 dojdzie jeszcze do starcia seniorskich reprezentacji Polski i Albanii. Mecz będziecie mogli śledzić w naszym serwisie, dzięki relacji na żywo, która rozpocznie się godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Serdecznie zapraszamy.
Adam Kłos27 Mar 2023 · 16:53