Reprezentacja Polski w finale baraży o EURO 2024! 5:1 na Narodowym, Estonia zdeklasowana! [WIDEO]

Mateusz Porzucek / pressfocus
Reprezentacja Polski bez problemów awansowała do finału baraży o EURO 2024. Biało-czerwoni na PGE Narodowym pokonali 5:0 Estonię. Rywalom nie dali najmniejszych szans.
Podopieczni Michała Probierza byli zdecydowanymi faworytami czwartkowego spotkania i z tej roli wywiązali się bez zarzutu. W Warszawie od początku górowali nad rywalami w każdym elemencie gry.
Już w czwartej minucie biało-czerwoni oddali pierwszy celny strzał na bramkę rywali. Hein poradził sobie z uderzeniem Zielińskiego, a później mógł mówić o szczęściu, gdy piłka przeszła tuż obok słupka po strzale Piotrowskiego.
W 22. minucie zawodnik Łudogorca Razgrad posłał znakomite podanie do Przemysława Frankowskiego. Zawodnik Lens minął Kena Kallaste i pewnym strzałem dał Polakom prowadzenie.
Jeszcze w pierwszej części spotkania sytuacja biało-czerwonych stała się jeszcze łatwiejsza. Wszystko ze względu na dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę dla Maksima Paskotsiego.
W drugiej części spotkania Polacy włączyli wyższy bieg. W 50. minucie Nicola Zalewski znakomicie obsłużył Piotra Zielińskiego, a pomocnik Napoli podwyższył prowadzenie.
Michał Probierz musiał też przełknąć jednak gorzką pigułkę w postaci kontuzji Przemysława Frankowskiego i Matty'ego Casha. Obaj opuścili boisko. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Im dłużej trwał ten mecz, tym większa była przewaga Polaków. W 70. minucie z Estonii kompletnie uleciało powietrze, gdy do siatki trafił Piotrowski.
W kolejnych minutach na boisku szalał Zalewski, który wypracował dwa kolejne gole. Najpierw do własnej siatki trafił Mets, a później przełamanie zaliczył Sebastian Szymański.
Gdy wydawało się, że nic nie jest już w stanie zepsuć Polakom święta, Estończycy sensacyjnie trafili do siatki. Z fatalnego błędu Jana Bednarka skorzystał Vetkal.
Tak czy inaczej Polacy wygrali 5:1 i awansowali do finału baraży. W nim zmierzą się z Cardiff z Walią. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.