Reprezentacja Szkocji dała lekcję Hiszpanii! Dwa gole McTominaya! [WIDEO]

Niespodzianka w grupie A! Szkocja wygrała z Hiszpanią 2:0. Bohaterem gospodarzy był Scott McTominay.
Obie drużyny wygrały swoje mecze w pierwszej kolejce elimninacji. Zaskakiwać mogła reakcja Luisa de la Fuente, który po zwycięstwie z Norwegią całkowicie przemeblował skład. W pierwszej jedenastce zostali jedynie Kepa i Rodri.
Szkoci objęli prowadzenie w 6. minucie. Wydawało się, że z ich akcji nic nie będzie. Kontrolę nad piłką przejął Porro, ale... poślizgnął się na bocznej linii pola karnego. Wykorzystał to Robertson, który dograł do McTominaya, a ten strzałem z kilkunastu metrów pokonał Kepę. Bramkarzowi Chelsea interwencję uniemożliwił jeden z obrońców, od którego odbiła się piłka.
Hiszpanie byli blisko wyrównania w 23. minucie. Zabrakło im niewiele - piłka po uderzeniu Joselu odbiła się od poprzeczki. Blisko gola byli też Szkoci, lecz w końcówce pierwszej połowy bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Dykes.
Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak cały mecz, czyli od gola McTominaya. Tierney urwał się na prawym skrzydle Carvajalowi, a wbiegający w pole karne pomocnik Manchesteru United potężnym uderzeniem nie dał szans Kepie.
Goście nie zdołali odrobić strat. Po stracie drugiego gola bardzo długo utrzymywali się przy piłce, ale z ich ataków niewiele wychodziło. Szkoci bronili się bardzo sprawnie.
Drużyna prowadzona przez Steve'a Clarke'a dzięki zwycięstwu samodzielnie prowadzi w tabeli grupy A. Hiszpania jest druga z trzema punktami mniej.
Marcin Karbowski28 Mar 2023 · 22:40