Reprezentacja Ukrainy wróciła na boisko. Łzy, flagi, śpiewanie hymnu i piękna postawa Szkotów [WIDEO]

Reprezentacja Ukrainy wróciła na boisko. Łzy, flagi, śpiewanie hymnu i piękna postawa Szkotów [WIDEO]
Screen Twitter
Autor: Hubert Kowalczyk 1 cze 2022 | 21:41
Reprezentacja Ukrainy rozgrywa swój pierwszy mecz od rozpoczęcia wojny, którą wywołała Rosja. Rywalem naszych wschodnich sąsiadów jest Szkocja, której kibice przygotowali przybyłym piękne powitanie.
Reprezentacja Ukrainy nie mogła rozpocząć meczów baraży do Mistrzostw Świata 2022 we wskazanym początkowo terminie. Powodem była okrutna agresja ze strony Rosji, która wywołała bezzasadną wojnę.
Dalsza część tekstu pod wideo
Spotkanie ze Szkocją zostało przełożone, ponieważ zawodnicy nie mogli odpowiednio przygotować się do tego spotkania. Większość reprezentantów nie była zresztą na to gotowa pod względem mentalnym.
Ostatecznie ustalono, że Ukraina zagra z Wyspiarzami 1 czerwca. Areną zmagań zostało Hampden Park, które - mimo przewagi szkockich kibiców - przygotowało piękne powitanie dla zawodników naszego wschodniego sąsiada.
Nie zabrakło antywojennych flag oraz pięknej postawy ze strony sympatyków gospodarzy. Podczas hymnu Ukrainy zgromadzona publiczność biła brawo i zagrzewała zespół przyjezdnych.
Również na ulicach szkockich miast nie brakuje dowodów na wielką sympatię dla Ukraińców. Wyspiarze traktują naszych wschodnich sąsiadów z niezwykłym szacunkiem.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: własne

Dyskusja 50